Zlewozmywaki dwukomorowe w kuchni

Od czasu, gdy popularne stały się zmywarki, wiele osób decyduje się zrezygnować z dużego zlewu na rzecz jednokomorowego. Nie zawsze jednak jest to dobre rozwiązanie. I dlatego właśnie to zlewozmywaki dwukomorowe pozostają jednym z popularniejszych wyborów Polaków.

Granitowe zlewozmywaki dwukomorowe

zlewozmywaki granitowe dwukomoroweZlewy granitowe doskonale wpisują się w nowoczesny wystrój kuchni. Są proste, funkcjonalne, odporne na uszkodzenia i działanie wysokich temperatur. Produkowane są w wielu różnych kolorach (m.in. czarnym, bezowym, grafitowym) i w wielu różnych rozmiarach i kształtach. Dzięki temu każdy może wybrać produkt odpowiedni dla siebie i dostosowany do metrażu kuchennej przestrzeni. I choć wielu z nas coraz rzadziej zmywa naczynia w zlewie, bo pomaga nam w tym zmywarka, to zlewy dwukomorowe cieszą cię niesłabnącą popularnością. I o ile mamy odpowiednią ilość miejsca, warto to właśnie je wybrać. Dlaczego? Powodów jest kilka. Po pierwsze zlewozmywaki granitowe dwukomorowe pozwalają na swobodniejsza pracę. Po drugie są bardziej ergonomiczne. W jednej komorze można np. myć warzywa, by od razu przełożyć je do garnka ustawionego w drugiej wnęce zlewu. Po trzecie, w przypadku konieczności mycia ręcznego zmywanie w dwóch komorach jest bardziej ekologiczne (jedną napełniamy ciepłą wodą z płynem, drugą – czystą, pod którą płuczemy kubki i talerze). Mimo wielu zalet zlewozmywaki dwukomorowe nie mogą być montowane w każdej kuchni, wówczas – o ile jest taka możliwość – warto rozważyć zlew jednoipółkomorowy. Ta dodatkowa komora, choć niewielkich rozmiarów, jest dobrym miejscem np. na odmrażanie mięsa lub odkładanie umytych warzyw i owoców. Zlewozmywaki dwukomorowe mogą być owalne, prostokątne lub narożne. To ostanie rozwiązanie okazuje się być bardzo ciekawe w przypadku, gdy w naszej kuchni jest niewiele miejsca lub wręcz przeciwnie – dysponujemy naprawdę dużą przestrzenią i możemy sobie pozwolić na wszelką dowolność w zakresie rozmieszczenia sprzętu.

Wybór odpowiedniego zlewu, który będzie nam służyć bezawaryjnie przez wiele lat, bywa zadaniem trudnym. Taki zakup trzeba dobrze przemyśleć i zdecydować, które z parametrów są dla nas najistotniejsze. Mimo iż zlewozmywaki dwukomorowe wydają się być korzystnym rozwiązaniem, nie każdy może pozwolić sobie na ich montaż.