Zabiegi plazmą azotową

Wszyscy chcemy wyglądać pięknie i młodo. Od jakiegoś czasu jest to łatwiejsze dzięki coraz większej popularności profesjonalnych zabiegów dostępnych w gabinetach kosmetycznych. Przy ich pomocy możemy pozbyć się rozstępów i cellulitu, odmłodzić twarz i szyję czy unieść opadające powieki. Ich ceny są różne, tak samo jak skuteczność. Najważniejsze jest, by były wykonywane przed profesjonalistę certyfikowanym sprzętem. W ostatnim czasie coraz większą popularnością ciesz się jeden zabieg.

Plazmę azotową wykorzystuje się w gabinetach kosmetycznych

plazma azotowaJest on wykorzystywany do usuwania rozstępów, podnoszenia opadających powiek, usuwaniu blizn, czy nawet liftingu nadmiaru skóry na ramionach i brzuchu. Ten zabieg to plazma azotowa. Jest to nieinwazyjna alternatywa dla chirurgii plastycznej. Jest szczególnie efektywny w korekcji opadających powiek. Polega na bezpośrednim „uszkodzeniu” zmarszczki, dzięki temu następuje wzmożona regeneracja kolagenu i elastyny, a w efekcie naturalne jej wypełnienie. Ta technologia może być stosowana przy różnych energiach, dla różnych głębokości i rezultatów, od powierzchownego złuszczania naskórka do głębszej regeneracji skóry właściwej. Fala plazmowa wytwarza minimalny efekt cieplny w przylegających tkankach niezależnie od czasu aplikacji. Plazma równocześnie wpływa na wiele obszarów. Testy kliniczne pokazują nieporównywalny wpływ na zmarszczki (płytkie i głębokie), poluźnienie skóry, odbudowę skóry, blizny potrądzikowe, zmniejszenie porów, przebarwienia, napięcie skóry – i wszystko w jednym momencie. Istnieje możliwość wyboru różnej kombinacji zabiegów, w zależności od problemu terapeutycznego i okresu rekonwalescencji. Okres regeneracji jest znacząco krótszy w porównaniu z innymi procedurami i pielęgnacja pozabiegowa jest znacznie łatwiejsza. Nawet przy bardzo mocnych zabiegach okres całkowitej regeneracji skóry nie przekracza jednego tygodnia.

Ceny zabiegów różnią się w zależności od części ciała, na której ma być wykonany. Na niektórych obszarach skóry zabieg musi być wykonany seriami, by przyniósł najlepsze efekty. Pamiętajmy również, że istnieją przeciwwskazania do zabiegu. Należą do nich ciąża i laktacja, ostra cukrzyca, terapia retinoidami, choroby serca, problemy z ciśnieniem. Jeśli poddaliśmy się operacji plastycznej zabieg możemy wykonać dopiero po roku, w przypadku terapii nowotworowej musi minąć pięć lat.