Wybór idealnych listew przypodłogowych

Wybierając idealne listwy przypodłogowe, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Kolor, kształt i materiał to ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Zastanów się, jaki jest wystrój naszego domu oraz styl i kolor mebli. Czas jest głównym sprzymierzeńcem w wyborze idealnego stylu. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru idealnych listew przypodłogowych. Niezależnie od tego, czy mamy nowoczesny, czy tradycyjny dom, listwy przypodłogowe mogą odegrać ważną rolę w dekoracji naszego domu. 

Wybór stylu listew przypodłogowych

polecane listwy mardom decorJeśli mamy napięty budżet, możemy wybrać MDF zamiast drogich drewnianych listew przypodłogowych. Jednak przed zakupem należy wziąć pod uwagę koszt tego materiału. Podobnie materiał użyty do listew przypodłogowych powinien być zgodny z projektem i architekturą naszego domu. Mamy wiele możliwości wyboru materiału na swoje polecane listwy mardom decor. Możemy wybierać między drewnem twardym i miękkim, ale najpopularniejszą opcją jest płyta MDF, która jest również szeroko stosowana do opasek. Zaletami tego materiału są niski koszt, trwałość i łatwość montażu. Ponadto może być wytwarzany w większej liczbie kształtów i rozmiarów niż drewno. Jeśli jednak chcemy uzyskać najbardziej tradycyjny wygląd swojego domu, drewno jest prawdopodobnie najlepszym wyborem. Kształt listwy zależy wyłącznie od nas. Możemy zdecydować się na kształt prostokątny, zaokrąglony lub owalny. Wybierz mądrze materiał: drewno, MDF, PCV lub kombinację materiałów. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady. W zależności od budżetu i wymagań, możemy nawet wybrać przystępną cenowo listwę przypodłogową, która składa się z trzech sklejonych ze sobą podłużnie warstw drewna. Chociaż kolorowe listwy przypodłogowe są obecnie popularne, przed podjęciem decyzji o ich zastosowaniu należy wziąć pod uwagę kilka czynników. 

Jednym z najtrudniejszych aspektów zdobienia jest dobór odpowiedniego koloru listwy przypodłogowej. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na wybór najlepszego koloru dla naszej tablicy. Rozważ użycie kolorów dopełniających: żółty i fioletowy znajdują się naprzeciwko siebie na kole kolorów i dobrze ze sobą współgrają. W ten sposób stworzą uderzający kontrast w naszym pokoju. Użyj jaśniejszej wersji na ścianach i ciemniejszej na listwach przypodłogowych.