Wózek spacerowy dla dziecka

Kiedy się rodzi dziecko, to rodzice kupują mnóstwo rzeczy, które są niezbędne noworodkowi do przeżycia pierwszych miesięcy, a nawet lat. Małe dziecko potrzebuje łóżeczka, w którym będzie spać, wózka i spory zapas ubranek w kilku najmniejszych rozmiarach. W gondoli maluch jeździ przez pierwsze miesiące, a kiedy już siedzi, to rodzice go wożą w spacerówce. 

Najlepsza spacerówka dla rocznego dziecka  

wózki spaceroweDzieci lubią być kołysane do snu, bo to je uspokaja i wycisza. Czasem ciężko jest uśpić dziecko, które jest zbyt pobudzone, dlatego rodzice szukają różnych sposobów na poradzenie sobie z tą sytuacją i kołyszą dziecko w wózku, lub wożą w samochodzie. Dziecko może spać w gondoli, albo w spacerówce jeżeli ją całkowicie rozłożymy. Maluchy często śpią na spacerze, dlatego dobrze, aby wózek był wygodny i praktyczny. Wózki spacerowe są przeznaczone dla dzieci w wieku od około sześciu, siedmiu miesięcy, gdyż dopiero wtedy umieją samodzielnie siedzieć. Nie można sadzać dziecka, które nie umie tego robić bez pomocy rodzica, gdyż grozi to urazem kręgosłupa, albo jego zniekształceniem. Spacerówki posiadają miękkie, wyprofilowane siedziska wyposażone w pasy, którymi się przypina malucha na krzyż na wysokości klatki piersiowej i między nóżkami. Duża, rozkładana budka zabezpiecza malca przed promieniami słonecznymi, deszczem i śniegiem. W niektórych modelach rozkłada się ona do stu osiemdziesięciu stopni i niemalże całkowicie zasłania dziecko. Siedzisko jest montowane na lekkim, aluminiowym stelażu z regulacją wysokości. Mocne tylne hamulce zwiększają bezpieczeństwo jazdy, a przednie koła posiadają blokadę jazdy na wprost, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej manewrować wózkiem. Po środku stelaża większość spacerówek posiada pojemną torbę na zakupy, a na rączce do prowadzenia wózka, zapinaną torbę na najpotrzebniejsze rzeczy dla malucha. 

Spacerówki służą dziecku przez długie miesiące i poza wożeniem w nich dzieci, niektórzy rodzice usypiają w nich swoje pociechy. Wózek posiada regulowane oparcie, przez co możemy zmieniać pozycję w jakiej siedzi dziecko. Spacerówkę możemy kupić w sklepie z artykułami dla dzieci, albo w internecie w dużo niższych cenach. Najtańszy wózek kupimy już za niecałe tysiąc złotych i będą one w podstawowej wersji.