Wkręty farmery do montażu pokryć dachowych

Wykonywanie pokrycia dachowego z blachy lub wykańczanie parapetów i okapów, stanowi duże wyzwanie nawet dla bardzo doświadczonych fachowców. Elementy, które narażone są na penetrację wody

, muszą być zabezpieczone w odpowiedni sposób. Miejscami, na których warto się skupić, są wszelkiego rodzaju fragmenty łączenia arkuszów blachy oraz punkty, w które wwiercamy wkręty. Należy więc dobrać takie rozwiązanie, które pozwoli na zabezpieczenie tego typu punktów przed wilgocią.

Wkręty ciesielskie z uszczelkami

wkręty farmeryJeżeli przykręcamy blachodachówkę standardowymi wkrętami, powinniśmy w jakiś sposób zabezpieczyć połączenie. Najlepiej wtedy kupić opakowanie silikonu, którym pokrywa się główki wcześniej wkręconych śrub, zabezpieczając je w ten sposób przed wodą. Jest to jednak rozwiązanie, które trzeba odnawiać, ponieważ gumowe tworzywo ulega zniszczeniu pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Znacznie lepiej jest zastosować wkręty farmery. Tego rodzaju łączniki są zbudowane z gwintowanego rdzenia zakończonego wiertłem oraz podkładki i główki. To właśnie podkładka jest elementem, który sprawia, że wkręty ciesielskie tego typu tworzą szczelne pokrycie. Oprócz standardowej, metalowej części, podkładka jest wykonana z gumy. Wkręcenie danego łącznika powoduje, że zostaje on dociśnięty do blachy, a co za tym idzie uszczelka zaczyna tworzyć zabezpieczenie przed wodą. Aby łączniki nie wyróżniały się na tle blaszanych płyt, możemy dopasować ich kolor do barwy pokrycia. Dzięki temu uzyskamy nie tylko szczelne połączenie, ale również bardzo estetyczne. Wkręty farmery są produkowane ze stali o bardzo wysokiej jakości. Dodatkowo są odporne na korozję, dzięki czemu mamy pewność, że nie ulegną one zniszczeniu pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych. Montaż tego typu łączników nie wymaga wykonania nawiertów, co znacznie przyspiesza wykonanie prac.

Wybierając odpowiednie łączniki do blachy dachowej, warto rozważyć użycie właśnie takich wkrętów. Są one stosowane przez wielu fachowców, którzy docenili ich praktyczność i trwałość. Ogromną zaletą jest również to, że w większości hurtowni stacjonarnych oraz sklepów internetowych z akcesoriami i materiałami budowlanymi, otrzymamy farmery w wielu kolorach oraz o różnej długości. Dzięki temu nie stracimy wiele czasu na poszukiwania odpowiednich rozwiązań.