We Wrocławiu pozbędziesz się włosów laserem

Wszystkie kobiety to znają. Golenie pach, nóg i okolicy bikini należy do czynności wykonywanych przez nas niemal codziennie. Zajmuje to trochę czasu. Nie jest też obojętne dla skóry. Po użyciu depilatora narażamy się na zapalenie mieszków włosowych. Na szczęście od jakiegoś czasu w salonach kosmetycznych możemy skorzystać z alternatywy dla golenia. Jest to zabieg nie sprawiający bólu, a przynoszący niesamowite efekty. Warto się nad nim zastanowić szczególnie jeśli mamy ciemne włosy.

Wrocław – laserowa depilacja włosów

laserowe usuwanie włosów - WrocławMowa o depilacji laserowej, która w ostatnim czasie robi się coraz bardziej popularna. Najlepsze efekty widać u osób, które mają ciemne owłosienie. Laserowe usuwanie włosów – Wrocław jest miejscem, gdzie również wykonamy taki zabieg. Oferuje go wiele gabinetów kosmetycznych. Przed zabiegiem zostaniemy poproszeni o wypełnienie ankiety na temat stanu zdrowia. Następnie przeprowadzona zostaje próba laserowa na skórze, aby sprawdzić jak reaguje na podobne podrażnienia. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do wykonywania zabiegu. Laser niszczy mieszki włosowe. Włosy nie rosną w tym samym czasie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe są w fazie uśpienia, a ich mieszki mają za mało melaniny, żeby zareagowały na laser. Zabieg powtarza się najczęściej co miesiąc przez około pół roku, później raz na rok. Efekty można zauważyć już po pierwszych zabiegach. Włosów jest mniej, bo część z nich już nie rośnie. Kolejne zabiegi są potrzebne, by pozbyć się pozostałych. Pamiętajmy, że dzień przed depilacją należy zgolić włosy maszynką. Zabieg działa na mieszki włosowe, a nie na same włosy.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są ciąża, czynny nowotwór czy opalenizna. Nie można też stosować leków światłouczulających. Są to niektóre antybiotyki lub leki przeciwdepresyjne. Na miesiąc przed depilacją należy zrezygnować z golenia włosów. Na kilka tygodni przed zabiegiem trzeba również zrezygnować z opalania, także w solarium. Nie powinno się również stosować samoopalaczy, bo zabieg będzie mógł zostać wykonany dopiero, kiedy ich efekt ustąpi. Będziemy musieli również zrezygnować na jakiś czas z peelingów i zabiegów złuszczających skórę w miejscu poddanym fotoepilacji.