Trwałe i ostre tarcze do drewna

Wykonywanie precyzyjnych cięć wymusza na nas stosowanie nie tylko specjalistycznych pił ale również odpowiednich tarcz, które do tych pił zamontujemy. Czasami bywa tak, że jesteśmy zmuszeni ciąć materiały tak twarde, że zwykłe tarcze nie spełniają naszych oczekiwań. Jedną z najbardziej polecanych tarcz do zadań specjalnych są solidne tarcze widiowe.

Tarcze najwyższej jakości

tarcza widiowaCięcie mokrego drewna lub korzeni może przysporzyć nam bardzo dużo problemów. Najpopularniejsze i stosunkowo tanie piły, których używamy w naszych przydomowych warsztatach mogą być niewystarczające do tak trudnego zadania. Na pomoc w tym problemie przychodzą specjalistyczne tarcze do drewna. Jedną z tarcz najbardziej polecanych przez fachowców jest tarcza widiowa. Wyróżnia się ona tym, że przy każdym ostrzu (zębie) znaleźć możemy przylutowane indukcyjnie spiekane węgliki. Nowoczesne tarcze widiowe posiadają końcówki z węglików spiekanych pokrytych dodatkowo warstwą tytanu. Tego rodzaju tarcza jest przeznaczona do naprawdę trudnych cięć. Stosuje się bardzo często w pilarkach oscylacyjnych zasilanych prądem trójfazowym. Tak mocny silnik elektryczny w połączeniu z solidną i ostrą tarczą jest w stanie przeciąć nawet najbardziej sękate kawałki drewna. Dobierając tarczę do własnych potrzeb koniecznie musimy też wziąć pod uwagę takie parametry jak kształt i wielkość zębów. Generalnie jest tak, że wszystko zależy od tego co zamierzamy ciąć wykorzystując dany rodzaj tarczy.

Ogólnie rzecz biorąc z użyciem tarczy widiowej możemy wykonywać cięcia wzdłużne

buy levitra cheap

, skośne lub poprzeczne. Niemniej jednak warto dokładnie przemyśleć zakup ponieważ tarcze widiowe występują w wielu wersjach różniących się geometrią zębów. Tak czy inaczej tarcza widiowa jest jakością samą w sobie i powinna ona znaleźć się w każdym warsztacie.