Szukanie łatwych szkoleń kosmetycznych

Pracuję w salonie kosmetycznym, jako stażystka. Mam bardzo zawziętą szefową, która jest trochę zarozumiała. Powiedziała mi, że mam sobie poszukać jakiegoś szkolenia kosmetycznego, by mogła mi zacząć przypisywać więcej zabiegów. Sama nie wiem, gdzie mam takich szkoleń poszukać, ale wiem, że muszę to zrobić, ponieważ szefowa może mi wtedy dawać tylko te podstawowe zabiegi. Za samo szkolnie oczywiście zapłacić szefowa.

Znalezienie łatwego szkolenia kosmetycznego

łatwe szkolenia kosmetyczne - śląskWróciłam z pracy do domu i powiedziałam swojemu chłopakowi, że dostałam ważne zadanie od szefowej. Powiedział, że może mi pomóc znaleźć jakieś dobre szkolenie przez Internet. On potrafi szukać w tym Internecie, nie to co ja. Raczej jestem w tym niegramotna. Wpisał w wyszukiwarkę: łatwe szkolenia kosmetyczne – śląsk. Udało mu się coś znaleźć. Postanowiłam, że się na nie zapiszę. Nie jest ono drogie, więc szefowa będzie się cieszyć, że trochę oszczędzi na szkoleniu. Jest to szkolenie cyklowe, które polega na tym, że będę chodzić na zajęcia trwające godzinę zegarową. Takich spotkań będzie aż sześć. Po kilku tygodniach, odbyłam już trzy spotkania. Nauczyłam się między innymi wykonywania zabiegów dermabrazji, a także zabiegów nawilżających. Mogliśmy również wykonywać maseczki na stopy, czy też dłonie. Poznałam również metody pielęgnacji różnych rodzajów skóry. Bardzo ciekawym elementem, była depilacja woskiem, oraz plastrami. Jestem ogólnie bardzo zadowolona z przebiegu szkolenia. W swoim salonie nie mogłabym się nauczyć tak wielu zabiegów. Sama również bałabym się ich wykonywać. Zawsze je robiłam pod opieką starszej koleżanki. Teraz będę mogła je zacząć sama wykonywać. Ostatnie cykle szkolenia dotyczyły sposobów nawilżania ciała, a także podstawowych zabiegów z pedicure i manicure. Na koniec otrzymałam certyfikat znajomości tych zabiegów.

Gdy wróciłam do salonu i pokazałam szefowej certyfikat, to bardzo się ucieszyła i mi pogratulowała. Oznajmiła mi, że od teraz będę otrzymywać szereg zabiegów do wykonywania na klientkach. Bardzo się z tego cieszę, ponieważ w końcu będę się mogła sama wykazać, oraz zaprezentować to, czego się nauczyłam na szkoleniu. Może w przyszłości zapiszę się jeszcze na inne szkolenia, tak by stale podwyższać swój warsztat i otrzymywać nowe zabieg, do wykonywania.