Specjaliści z warszawskiej poradni zdiagnozują Zespół Aspergera

Zaburzenia ze spektrum autyzmu są dość powszechne. Niegdyś jeszcze nie były dobrze diagnozowane. Obecnie coraz więcej specjalistów ma wiedzę na temat autyzmu i Zespołu Aspergera. Autyzm objawia się wśród kilkuletnich dzieci. Rodzice często nie mają pojęcia, że z dzieckiem dzieje się coś niedobrego. Autyzm wymaga długoletniej terapii.

Warszawska poradnia przyjmuje osoby z Zespołem Aspergera

zespół aspergera poradnia warszawaZaburzenia ze spektrum autyzmu występują w różnym nasileniu. Dziecko początkowo rozwija się tak jak jego rówieśnicy. Dopiero około drugiego lub trzeciego roku życia można zaobserwować pierwsze objawy. Dziecko przestaje mówić, nie reaguje na swoje imię. Nie zwraca również uwagi na bliskie osoby. Wygląda to tak, jakby dziecko cofnęło się w rozwoju. Diagnoza autyzmu jest często dla rodziców szokująca. Zaburzenia ze spektrum autyzmu z pewnością wymagają długotrwałej i intensywnej terapii. Zespół Aspergera uznawany jest za lżejszą postać autyzmu. Dziecko zazwyczaj sprawnie operuje językiem, radzi sobie dobrze z nauką. Przejawia za to spore trudności w kontaktach społecznych. Dzieci z Zespołem Aspergera często skupiają się na jednej czynności, która pochłania je bez reszty. Ich zachowanie jest odbierane przez otoczenie jako dziwaczne. Miejscem, w którym diagnozuje się Zespół Aspergera poradnia Warszawa jest miastem, w którym działa wiele ośrodków świadczących pomoc dla dzieci z tym zaburzeniem. Rodzice mogą skonsultować się z lekarzem i psychologiem dziecięcym.

Nie ulega wątpliwości, że autyzm i Zespół Aspergera wymagają odpowiedniej terapii. Psychologowie dziecięcy zajmujący się tym zaburzeniem znają odpowiednie metody terapii zaburzeń rozwojowych. W leczeniu tego typu zaburzeń często stosuje się również terapię integracji sensorycznej oraz neuroterapię.