Solidne ogrodzenie z siatki leśnej

siatki ogrodzeniowe leśne

 

Dzikie zwierzęta często szukają pożywienia nie tam gdzie powinny. Mam tu na myśli nasze ogródki działkowe czy też uprawy warzyw i owoców. Szczególnie wiosną ich obecność jest często zauważalna. Rozwijająca się zieleń sprawia, że nasze rośliny są dla takich zwierząt łakomym kąskiem. Jedynym najbardziej sensownym rozwiązaniem jest stosowanie solidnych ogrodzeń.  

Siatka leśna jako ogrodzenie

siatki ogrodzeniowe leśneJak wspomniano we wstępie najlepszą formą zabezpieczeń naszych upraw przed dzikimi zwierzętami jest stosowanie ogrodzeń. Na dzień dzisiejszy opcji związanych z ogradzaniem pól i ogródków działkowych jest wiele. Skupmy się dziś jednak na kwestii jaką są siatki ogrodzeniowe leśne. Zapewne wygląd takiej siatki doskonale każdy z Państwa kojarzy. Dla przypomnienia powiem tylko tyle, że jest to siatka wyróżniająca się nierównomiernie rozstawionymi drutami w oczkach. Generalnie jedne oczka tej siatki są większe od innych. Siatki leśne posiadają u góry oczka dość duże natomiast przy samej ziemi są one bardzo małe. Chodzi bowiem o zabezpieczenie przed gryzoniami i innymi zwierzętami

cialis uk

, które najczęściej żerują przy dolnych partiach traw. W sprzedaży spotkać można wiele rodzajów siatek leśnych. Różnią się one od siebie zarówno wielkościami oczek jak również wysokością. Najczęściej kupowaną siatką jest ta o wysokości przekraczającej 2 metry. Jest to rozwiązanie najbardziej zbalansowane bowiem taką siatkę można bardzo łatwo zamontować a dodatkowo jest ona świetnym zabezpieczeniem przed dużymi zwierzętami.

Ogólnie rzecz biorąc siatka leśna świetnie sprawdza się jako ogrodzenie. Kupno takiej siatki bardzo nie obciąży naszego portfela bowiem jest to jedna z najtańszych siatek dostępnych na rynku. Kupić ją można niemal w każdym markecie budowlanym i ogrodowym. Często sprzedają ją również nadleśnictwa oraz koła łowieckie.