Solidne centrum obróbki cnc

Odnawianie starych samochodów było jednym z głównych zajęć naszej ekipy, oczywiście poza wyjazdami na pokazy, i było to zajęcie któremu oddawaliśmy się z niemałą pasją. Stare pojazdy miały niesamowity klimat, którym nie mogły się już poszczycić nowe pojazdy. Mimo iż staraliśmy się zawsze każdy samochód doprowadzić do oryginalnego stanu, nie zawsze było to możliwe, głównie z powodu braku części zamiennych.

Profesjonalny zakład obróbki metali

centrum obróbcze cnc do metaluCoraz częściej zdarzały się nam pojazdy które można było śmiało uznać za antyczne. Przedwojenne samochody były ogromnym wyzwaniem, gdyż jedyną możliwością ich odrestaurowania była regeneracja już zamontowanych części, a nie wszystkie nadawały się do odnowienia, głównie przez zużycie i wpływ czasu. Trafiały do nas czasem egzemplarze których nijak nie dało się odnowić, dlatego postanowiliśmy iść nieco dalej, i skorzystać z usług firmy zajmującej się obróbką metalu. W naszej okolicy działało bardzo duże centrum obróbcze cnc do metalu, które zaopatrywało i współpracowało z wieloma lokalnymi firmami, więc i my zgłosiliśmy się do owego centrum z projektami podzespołów, które były nam potrzebne. Wykonanie samych podzespołów było o wiele prostsze niż konstrukcja całego bloku silnika, na przykład, więc pracownicy centrum zajęli się naszym projektem chętnie, tym bardziej iż było wśród nich kilku naszych klientów, którzy również podzielali pasję do starych samochodów, i byli bardzo zadowoleni mogąc pomóc nam w ich odnowieniu. Mimo iż czasem samo wykonanie projektu było kłopotliwe, bo niektóre części były mocno zużyte i musieliśmy je rysować prawie od zera, pracownicy centrum nie mieli najmniejszego problemu w ich wykonaniu, zwłaszcza że operowali na najwyższej jakości sprzęcie, który przeznaczony był do obróbki prawie każdego materiału, od metalu, po tworzywa sztuczne.

Nasze części różniły się od oryginału zastosowaną stalą, bo chcieliśmy przede wszystkim by były one trwałe i wytrzymałe, aczkolwiek pozostała konstrukcja była niezmieniona, i na pierwszy rzut oka były one nie do odróżnienia od fabrycznych podzespołów. Koszt takich części był bardzo niski, dlatego nawiązaliśmy z owym centrum stałą współpracę, często zamawiając u nich części których nie potrafiliśmy samodzielnie wykonać czy odnowić.