Sklep komputerowy sposobem na biznes

Po zakończeniu technikum informatycznego nie bardzo wiedziałem, w jaką stronę powinienem pójść. Z jednej strony mogłem iść na studia, a z drugiej mogłem podjąć się jakiejś ciekawej pracy w zawodzie. Sam tytuł technika otwierał sporo drzwi, dlatego po dłuższym zastanowieniu postanowiłem wybrać karierę. Zacząłem więc szukać pracy, która pasowała do moich nowo nabytych umiejętności informatyka.

Początki własnego biznesu komputerowego

sklep komputerowy bydgoszczW trakcie szukania wakatu zauważyłem pewną prawidłowość – w Bydgoszczy było zastraszająco mało sklepów zajmujących się komputerami! Na widok ciekawej możliwości rozwoju od razu włączona została moja wewnętrzna żyłka rekina biznesowego. W końcu mała konkurencja może oznaczać duże zyski, pomyślałem. Zacząłem więc szukać, czego potrzebuje, by otworzyć dobry sklep komputerowy. Ponoć najlepszy sklep komputerowy Bydgoszcz miała w swoim zanadrzu oferował nowe części sprowadzane głównie na zamówienie, możliwość naprawy komputera przez specjalistę oraz usługa złożenia maszyny od podstaw. Posiadali też mniejsze, bardziej typowe usługi oraz towary, jednak to to wyróżniało ich wśród konkurencji. Uznałem to więc za dobry model startowy, wokół którego rozwijał będę biznes. Znalezienie chętnych do pracy w tym zawodzie ludzi było dość łatwo, najdłużej zajęło mi jednak znalezienie porządnego dostawcy części oraz miejsca, w którym sklep zostanie otwarty. Mimo to po kilku miesiącach ciężkiej harówki udało się – sklep został otwarty. Początki były trudne, w końcu komputery nie psują się codziennie, więc nie każdy potrzebuję usług ani nowych części przez cały czas. Mimo to biznes się cały czas kręcił – ludzie przynosili swoje komputery do naprawy, kupowali też u nas karty graficzne, procesory i płyty główne, jak i używali naszych umiejętności do tworzenia wyjątkowych maszyn.

Po około dwóch latach mogę powiedzieć, że otwarcie sklepu było absolutnym sukcesem – jesteśmy znani i lubiani w całej Bydgoszczy, na klientów i ruch również nie można było narzekać. Sklep komputerowy cały czas się rozwija – niedawno co rozszerzyliśmy działalność również na drony oraz inne gadżety technologiczne, jak i rozwinęliśmy nasz sklep o własną stronę sprzedającą części do komputerów. Nie ma co ukrywać, biznes się cały czas kręci!