Skala nawadniania truskawki

Różne odmiany truskawek można teraz bez problemu zobaczyć nawet w przydomowych ogrodach. Ich popularność być może wynika ze znakomitego smaku tylko owoców, ciekawego wyglądu i jeszcze kilku innych czynników. W przypadku działań na małą skalę truskawkę nawadniać można, korzystając z konewki. To dobra okazja do podawania odpowiednich porcji nawozu.

Gdy będzie potrzebny system nawadniania?

systemy nawadniania truskawekPrzy większym przedsięwzięciu związanym z uprawą truskawki nie można już sobie pozwolić na wykorzystywanie tak prymitywnych metod, ponieważ wiązałoby się to z koniecznością ogromnej wręcz straty czasu, który jest konieczny ze względu na to, że przy takich truskawkach trzeba wykonywać wiele różnych zabiegów. Systemy to doskonałe rozwiązanie, ponieważ pod warunkiem właściwego przygotowania i wprowadzenie ustawień mogą one nawadniać automatycznie. Nowoczesne systemy nawadniania truskawek są od razu przystosowane do współpracy ze specjalnymi czujnikami i dlatego taki system automatycznie bierze pod uwagę wodę pochodzącą z opadów atmosferycznych. Warto zwrócić uwagę także na podział takich systemów. Może być to podział z uwzględnieniem linii kroplujących naziemnych i podziemnych. W przypadku tych podziemnych należy pamiętać, żeby takich taśmy do rozprowadzania wody nie ukrywać się zbyt głęboko, ponieważ system korzeniowy truskawki sięga zwykle do 20 cm w glebę. Przy tym trzeba uwzględnić jeszcze strukturę gleby na konkretnej plantacji.

Warto kontrolować to, czy elementy systemu nie zostały zapchane drobinami piasku lub kamieniem z wody. Dzięki takiemu systemowi truskawki mają odpowiednią ilość wody w trakcie kluczowego okresu rozwoju owoców. Przekłada się to na ich imponujące rozmiary i atrakcyjny wygląd. Za takie owoce rzeczywiście można uzyskać dobrą cenę.