Sesje ciążowe jako pamiątka

Stan błogosławiony każda kobieta wspomina w inny sposób. Jedne panie nie czuły żadnych skutków ubocznych, jakie normalnie występują w tym okresie i polecają każdemu. Inne jednak dosyć dotkliwie odczuwały poranne mdłości, zmiany nastrojów czy napady głodu. Jedno jest pewne – nieważne w jaki sposób ciąża wpływa na organizm kobiety każda chce mieć pamiątkę z tego czasu. Wtedy udają się to fotografa i proszą o sesje ciążową. Jakie są najczęściej wybierane? 

Sesja brzuszkowa solo i z partnerem

sesja brzuszkowa - ŚląskMłodzi rodzice jak również fotografowie prześcigają się w coraz to bardziej kreatywnych pomysłach dotyczących zdjęć opierających się na ciąży. Szukając inspiracji najwięcej osób siada przed komputerem – jest to bardzo popularna metoda, bowiem w wyszukiwarkach bardzo często można znaleźć wiele ciekawych zdjęć lecz nie tylko. W sieci można znaleźć również szereg fotografów, którzy ogłaszają się w sieci, że wykonują szereg fotografii zgodnych z potrzebami klienta. Jak się okazuje dla wielu par taka sesja brzuszkowa – Śląsk odbywa się w wielu wariantach. Na samym początku kobiety decydują się na sesję solo – fotografie opierają się wtedy na eksponowaniu ciążowych krągłości. Panie trzymają się za brzuch, bądź jest on głównym bohaterem zdjęcia. Wokół samego ciążowego brzuszka znajdują się kwiaty, albo sam jest obwleczony wstążką tak, jak prezent. Kolor wstążki wskazuje na płeć dziecka. Kiedy już panie zakończą samotne ujęcia zaczynają się sesje z partnerem, którzy najczęściej trzymają dłonie na brzuchu bądź go całują. Nie brakuje takich fotografii, gdzie panowie nadstawiają ucho i sprawdzają czy coś słychać. Niewiele mniej jest zdjęć ze zdjęciami USG czy też z ciuszkami, jakie zostały zakupione dla najmłodszego członka rodziny.

Rodzice, którzy spodziewają się kolejnego dziecka mają świadomość, że starszy brat lub siostra może poczuć się odrzucony, dlatego też nie brakuje zdjęć z rodzeństwem. Dzieci najczęściej przytulają się do brzucha mamy, bądź mają zdjęcia z zabawkami – wyglądają tak, jakby czekały na rodzeństwo, aby mieć się z kim bawić. Ważne jest to, aby przyszła mama na zdjęciach wyglądała kwitnąco, dlatego też przed samą sesją warto pomyśleć o makijażu oraz fryzurze. Nikt nie lubi przecież wychodzić źle na zdjęciach, szczególnie tych pamiątkowych.