Rejestratory do samochodów

Poruszając się w ruchu drogowym pojazdem silnikowym niemal bez przerwy musimy zachowywać ostrożność, ponieważ pomimo tego, że my będziemy jechać w sposób bezpieczny dla siebie i innych, z zachowaniem wszystkich zasad ruchu drogowego, to nasze bezpieczeństwo nie zależy tylko od nas. Zdarza się tak, że ulegamy wypadkowi nie z własnej winy i nie zawsze jesteśmy w stanie to udowodnić.

Poprawa bezpieczeństwa dzięki rejestratorom

rejestrator jazdyPo kolizji ruchu drogowego czasami zdarza się, że nie jesteśmy w stanie udowodnić to, że kolizja nie była spowodowana z naszej winy, a z powodu braku świadków naszą jedyną bronią są nasze zeznania przeciwko zeznaniom drugiej osoby. Słowo przeciwko słowu nie zawsze wystarcza. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste, ponieważ wystarczy wyposażyć swój samochód w rejestrator jazdy. Rejestrator nagrywa obraz, przez przednią szybę, więc w razie potrzeby mamy nagranie, które umożliwia nam udowodnienie tego, że my nie jesteśmy niczemu winni. Rejestrator jest mocowany do przedniej szyby w taki sam sposób jak uchwyty na nawigację, a mianowicie przy pomocy bardzo mocnej przyssawki. Dzięki temu możemy w dowolnym momencie przyczepić rejestrator, a także go zdjąć. Rejestratory posiadają obiektywy szerokokątne, dzięki temu nagrywana jest nie tylko przestrzeń przed nami, ale też sąsiednie pasy. Nagranie jest bardzo dobrej rozdzielczości, dzięki temu jest na tyle wyraźne, że na nagraniu można rozpoznać wszystkie potrzebne szczegóły. Jakość nagrania zależy przede wszystkim od tego jakiej klasy rejestrator kupimy, jednak większość z dostępnych na rynku urządzeń nagrywających jazdę spełnia niezbędne minimum. Obraz nagrywany jest na kartę pamięci, którą możemy wyjąć i przełożyć do telefonu lub laptopa, aby przejrzeć nagrania, chociażby w celu usunięcia zbędnych plików. Rejestratory zasilane są z wbudowanej baterii lub z gniazda zapalniczki samochodowej.

Atestowany rejestrator możemy kupić w większości sklepów motoryzacyjnych, sklepach z elektroniką oraz przez internet. Do rejestratora dostajemy wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak ładowarka oraz uchwyt. Jak na każdy tego typu produkt przewidziana jest kilkuletnia gwarancja producenta, co umożliwia nam bezpłatną naprawę urządzenia w przypadku awarii, w czasie, który obejmuje gwarancja.