Podłoga sportowa musi być dopasowana do sali

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na uprawianie sportu. To bardzo zdrowo. Dzięki regularnym treningom można bardzo dobrze zadbać o swoje mięśnie a wysportowane ciało poprawia nasze samopoczucie. Warto pomyśleć o zapisaniu się na jakąś sekcję sportową, zwłaszcza jeśli jesteśmy studentami i mamy możliwość trenowania za darmo. Na przykład jeśli mamy sekcję judo na uczelni, na pewno znajdzie się sala zaopatrzona w specjalną sportową podłogę, gdzie miło będzie ćwiczyć. To nam naprawdę pomoże.

Sekcja judo potrzebuje specjalnej podłogi sportowej

podłoga sportowaLubię czasem się odrobinę zmęczyć. Od dwóch lat trenuję judo na mojej uczelni i jestem bardzo zadowolony z wyników. Przede wszystkim schudłem piętnaście kilo i nabrałem muskulatury. Teraz jeżdżę już na zawody i zaczynam osiągać wyjątkowo dobre wyniki. Nasza sala jest wyłożona tak zwanym tatami. Jest to specjalny rodzaj podłoża, na którym trenuje się judo. To bardzo ważne, by niezależnie od tego, jaki sport uprawiamy, w sali znalazła się odpowiednia podłoga sportowa. Taka podłoga jest istotna, ponieważ zależnie od tego, jaką zajmujemy się dyscypliną, używamy innego obuwia i wykonujemy inne ćwiczenia. W judo nie używa się żadnych butów i wiele ćwiczeń wykonujemy w parterze. Ze Względu na to, podłoże musi być na tyle miękkie, by nie zrobić sobie krzywdy i na tyle twarde, by wygodnie się po nim chodziło i wykonywało ćwiczenia. Jeśli natomiast trenujemy koszykówkę lub inny sport halowy, musimy grać na sali wyposażonej w dobry parkiet. To bardzo ważne, by odpowiednia podłoga sportowa towarzyszyła naszym treningom. Dzięki temu można uprawiać sport w należyty sposób i nie trzeba się martwić kontuzjami. Zawsze o tym pamiętajmy, kiedy wybieramy sekcję, na którą chcielibyśmy się zapisać. Może warto byłoby przedtem odwiedzić salę i zorientować się, czy jest wyposażona w odpowiednie podłoże? To nie mniej ważne niż profesjonalny sprzęt.

Bardzo cieszą mnie efekty pracy na naszej sekcji sportowej. Trener jest doświadczonym sportowcem i ciągle uczy mnie czegoś nowego. Na każdym treningu wielokrotni padam na matę, ale dzięki podłodze sportowej dopasowanej do potrzeb naszej sali, nie mam żadnych kontuzji. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu nie muszę robić przerw w treningach i staję się coraz lepszy. Każdego dnia czuję jak moje mięśnie się rozwijają. Cieszy mnie to.