Podkład, który dopasuje się do naszej cery

Jeszcze parę ładnych lat temu kupno fluidu doskonale dopasowującego się do koloru naszej twarzy graniczyło z cudem i należało raczej do marzeń, aniżeli celów realnych. Dzisiaj jednak mamy styczność z takimi podkładami na co dzień i coraz więcej dziewcząt decyduje się na zakup właśnie tego typu fluidów nie tylko przez wzgląd na odpowiedni odcień, ale również inne cechy.

Idealnie dobrane podkłady 

podkład dopasowujący się do skóryNa rynku jest dostępna jest obecnie naprawdę niezliczona ilość odcieni podkładów. Nie oznacza to jednak, że kupując taki podkład i odpowiednim kolorze od razu tym samym zyskamy podkład idealny i niewidoczny dla oka. Niestety, ale dobrze dobrany kolor to jeszcze nie wszystko na co powinniśmy zwracać uwagę przy zakupach. Warto bowiem spojrzeć, czy produkt przez nas wybrany to podkład dopasowujący się do skóry. Jest to niezwykle ważne, ponieważ podkłady te znacząco różnią się konsystencją od innych fluidów i posiadają znacznie lepsze krycie. Dzięki temu, że takie podkłady zawierają w sobie ultra malutkie drobinki pigmentu, znacznie lepiej wtapia się w skórę tym samym znacznie lepiej ją kryjąc oraz podkreślając naturalny koloryt naszej cery. Tego typu podkłady cechuje też idealna konsystencja, która nie jest ani za rzadka, ani też za gęsta. Doskonale zatem sprawdza się zarówno na zimniejsze dni, jak i oczywiście w wakacje kiedy ostatnie czego pragniemy, to nakładanie ciężkiego podkładu na twarz. Poza tym lekka konsystencja produktu przyczynia się w znacznym stopniu do łatwości w jego aplikowaniu. Warto także wspomnieć, że takie podkłady pomimo zawierania naprawdę malutkich drobinek z pigmentem nie zapychają porów i pozwalają naszej skórze oddychać. Nadają jej zatem aksamitnego wykończenia i doskonale matują jednocześnie nie wysuszając co powinno ucieszyć osoby zarówno ze skłonnościami do przetłuszczającej się cery, jak i posiadaczki cery suchej.

Oczywiście niezwykle ważnym jest to, aby odpowiednio nakładać podkład na naszą twarz bowiem jedynie wówczas osiągniemy satysfakcjonujące nas rezultaty. Podkład ma na celu wtopić się w naszą skórę i pozostawać niewidocznym, a taki efekt osiągniemy wklepując go za pomocą gąbeczki lub specjalnego pędzla. Nie należy pod żadnym pozorem rozsmarowywać podkładu na twarzy ponieważ w takiej sytuacji, uniemożliwimy mu odpowiednie wtopienie się w skórę i tym samym osiągniemy efekty maski.