Pękające brodawki – co robić?

W życiu kobiety i nie tylko, przychodzi taki czas, że instynkt macierzyński wzrasta nagle i gwałtownie, osiągając szczyt. Marzymy wtedy  tylko o dziecku. Okres ciąży to wspaniały czas. Rośnie w nas nowe życie! Sama świadomość tego wprawia nas w stan euforii i nie możemy doczekać się chwili, kiedy w końcu będziemy mogły przytulić naszego maluszka. Większość kobiet decudyje się po urodzeniu dziecka na karmienie piersią, jednak mimo wspaniałych reklam i obrazków, często wiąże się to z wieloma problemami i bólem.

Jak sobie radzić z popękanymi brodawkami?

popękane brodawkiMleko matki to najlepsze co może być dla naszego dziecka w pierwszych miesiącach jego życia. Nic innego tego tak dobrze nie zastąpi. Nie dość, że zawiera wszelkie niezbędne witaminy, to jest najlepiej przyswajalnym mlekiem dla noworodków i niemowląt ze względu na bardzo delikatny jeszcze układ trawienny malucha. Dzieci karmione piersią miewają rzadziej kolki, niż dzieci karmione mlekiem modyfikowanym. Kolejna zaleta to wyższa odporność dzieci karmionych piersią. Będąc już w ciąży matki podejmują decyzję, o tym czy będą karmić piersią czy nie. To bardzo indywidualna sprawa i każda kobieta ma prawo wyboru. Jednak czasami nie wszystko idzie tak jak to sobie wyobrażamy. Popękane brodawki to częsty problem karmiących matek. Wiąże sie z ogromnym bólem, który kobieta odczuwa podczas karmienia dziecka. Są jednak pewne sposoby, które w jakimś stopniu poprawiają kondycję brodawek sutkowych i zmniejszają ich pękanie. Przede wszystkim ważne jest prawidłowe przystawienie dziecka do piersi

buy levitra cheap

, jesli odczuwasz ból, spróbuj zmienić pozycję, przystaw dziecko jeszcze raz do piersi. Karmienie piersią powinno sprawiać przyjemność i tobie i dziecku. Wietrz piersi! Tzn. o ile to możliwe, staraj się chodzić w domu z gołymi piersiami, aby piersi oddychały. Możesz też pomóc sobie, smarując brodawki sutkowe przeznaczonymi do tego kremami i żelami. Wybieraj te, których nie będziesz musiała zmywać, jeśli zechcesz przystawić dziecko do piersi.

Karmienie dziecka piersią to wspaniały czas dla matki i dziecka, który tworzy niesamowitą więź pomiędzy nimi. Nawet jeśli dotknie cie problem pękających brodawek nie poddawaj się i spróbuj w odpowiedni sposób zadbać o swoje piersi. Coś na pewno przyniesie ulgę. Jeżeli trwa to kilka dni i nie widzisz rezultatów skonsultuj się z doradcą laktacyjnym.