Parkowanie z pomocą czujników jest łatwiejsze

Parkowanie to zdecydowanie najmniej przyjemna część przejażdżki samochodem. Większość kierowców lubi jeździć samochodem, ale nie lubi parkować. Wynika to głównie z tego, że na ulicach jest po prostu bardzo ciasno. Miliony samochodów, które jeżdżą po mieście naprawdę nie ułatwiają zadania związanego z parkowaniem. Zmieszczenie się na miejscu parkingowym potrafi graniczyć z cudem. Na szczęście pomocne są czujniki parkowania.

Z czujnikami można czuć się pewniej

czujniki parkowaniaWyczucie odpowiedniej odległości przy parkowaniu to kwestia wprawy. Niestety, ale nawet najlepsi kierowcy do jazdy samochodem mogą mieć problem z wyczuciem odstępu od innych aut w trakcie parkowania. Pewniej można poczuć się właśnie wtedy, kiedy dysponuje się funkcją asystenta parkowania. Najprostszą formą takiego asystenta są czujniki parkowania, które pokazują odległość, jaka dzieli nas od przeszkody z tyłu samochodu. Z tyłu lub przodu, bo nic nie stoi na przeszkodzie, żeby czujniki były zarówno z przodu jak i z tyłu auta. Czujniki parkowania mogą być zamontowane w aucie fabrycznie. W nowszych samochodach, takich kilkuletnich, czujniki są standardem na wyposażeniu. Najczęściej są to jednak tylko tylne czujniki. Chcąc doposażyć samochód można to zrobić samemu. Czujniki do samodzielnego montażu nie są drogie, a ich zamontowanie jest bardzo proste. Czujniki wydają sygnał dźwiękowy, jeśli zbyt mocno zbliżymy się do przeszkody przed nami bądź za nami. Niektóre rodzaje czujników pokazują również graficznie odległość, jaka dzieli nas od przeszkody. Przy parkowaniu pomoc czujników jest naprawdę bezcenna. Można naprawdę czuć się o wiele pewniej. Możemy śmiało parkować równolegle, bez obawy, że uderzymy w samochody już zaparkowane. Czujniki umieszczone są w taki sposób, że pokazują również odległość od przeszkody po ukosie, więc to kolejne ułatwienie. Mając samochód bez czujników można sobie takie zamontować we własnym zakresie.

Kilkuletnie auta mają czujniki montowane fabrycznie, ale najczęściej są to jedynie czujniki z tyłu samochodu. Przednie czujniki trzeba dokupić i zamontować samodzielnie. Tylne są najbardziej przydatne, ponieważ parkowanie równoległe jest właśnie w tym zakresie najtrudniejsze. Parkowanie przy pomocy elektroniki jest na pewno łatwiejsze, a korzystając z tej technologii można czuć się po prostu pewniej.