Oświetlenie w nowoczesnych ogrodach zimowych

Dom dla wielu z nas jest oazą spokoju i ciszy, gdzie możemy się zrelaksować w gronie najbliższych. Z tego względu urządzamy go w taki sposób, aby czuć się w nim komfortowo. Często miejscem do relaksu jest ogród, w którym można urządzić przestrzeń dla dzieci, ale też dla gości czy grilla. Jednak można w tym spędzać czas tylko wiosną i latem.

Wykonanie ogrodu zimowego

oświetlone mieszkalne ogrody zimoweUrządzenie domu zawsze powinno być dopasowane pod jego domowników, gdyż tylko wtedy będzie się w nim dobrze żyło. Dla jednych to klimatyzacja, duże przestrzenie, przestronny ogród dookoła domu czy spory taras. Jednak chyba każdy się zgodzi, że doskonałym pomysłem jest ogród zimowy, z którego można korzystać bez względu na pogodę. Jest to wyjątkowy pawilon z przeszklonymi ścianami i dachem, który może się znajdować na parterze zaraz przy elewacji budynku, z który jest bezpośrednio połączony lub jako samodzielna konstrukcja stojąca w ogrodzie. Jego konstrukcja jest bardzo prosta i przejrzysta, gdyż ponad osiemdziesiąt procent stanowi szkło. Pozostała cześć, to drewniane lub stalowe belki, pomiędzy którymi montowane są szyby o specjalnej grubości. Oświetlone mieszkalne ogrody zimowe są idealne dla domatorów, którzy cenią sobie chwile spędzona w przytulnym domu. Z upływem lat, coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych przekonuje się do korzyści jakie niesie ze sobą ogród zimowy, ponieważ nie da się ich nie zauważyć. Przede wszystkim są to walory estetyczne, którym nie można zaprzeczyć, bo znacznie podnoszą wartość rynkową budynku. Drugim bardzo ważnym czynnikiem jest aspekt ekonomiczny, ponieważ wpływa on na obniżenie bilansu energetycznego domu. W czasie słonecznych dni, ogród się nagrzewa, tworząc bufor termiczny. Z ogrodu zimowego można korzystać przez cały rok, jeżeli tylko zamontuje się ogrzewanie podłogowe.

Wykonaniem takiego ogrodu zajmują się specjalne firmy budowlane, które w swojej ofercie mają już gotowe projekty ogrodów zimowych. Nie mniej jednak są też w stanie wykonać indywidualny projekt dla klienta, zgodnie z jego wymaganiami. Taka konstrukcja może służyć jako domowa siłownia, szklarnia czy nawet miejsce do relaksu dla całej rodziny, gdzie znajdują się sofy i fotele, lampiony oraz duże kwiaty doniczkowe, które tworzą wyjątkowy klimat.