Oferta bydgoskich biur księgowych

Zawsze byłam słaba z przedmiotów ścisłych, a wszelkie cyferki i liczby były dla mnie nie lada wyzwaniem. Niemniej jednak postanowiłam się przekwalifikować, aby zwiększyć swoje możliwości zatrudnienia. W branży w której obecnie pracuję różnie bywa i jest coraz mniej stabilnie – stąd mój pomysł.

Praca w bydgoskim biurze księgowym 

biuro księgowe bydgoszczSzukając inspiracji trafiłam na reklamę szkoły policealnej, która proponowała kurs księgowy od podstaw. Cały kurs miał trwać około sześciu miesięcy. Po ukończonym kursie biuro księgowe Bydgoszcz oferowało praktyki. Pomyślałam, że warto spróbować i zapisałam się na zajęcia. Już po tygodniu siedziałam w szkolnej ławce i słuchałam wykładowcy. Ku memu zdziwieniu była to wiedza, którą z lekkością przyswajałam. Nie wiem czym to było spowodowane. Może tym, że nauczyciel przekazywał treści w bardziej przystępny sposób, niż w liceum. W zasadzie było to dla mnie mało istotne. Najważniejsze, że chłonęłam wiedzę jak gąbka. Cały kurs ukończyłam z wyróżnieniem i otrzymałam staż w bydgoskim biurze księgowym, które cieszyło się bardzo dobrą renomą i opiniami. W biurze księgowym w Bydgoszczy pracowali sami mili i uprzejmi ludzie. Stereotyp księgowego w okularach, który utkwił z nosem przed monitorem i z kalkulatorem w ręku uznałam za przereklamowany. W biurze księgowym w Bydgoszczy zdobyłam potrzebną mi wiedzę i doświadczenie, które miałam nadzieję wykorzystać w dalszej mojej karierze zawodowej. Prędko jednak się okazało, że właściciel biura księgowego z Bydgoszczy ma wolny etat i w związku z tym, chciałby po zakończeniu mojego stażu zaproponować etat księgowej w jego biurze. Byłam w szoku. Jednocześnie poczułam się bardzo doceniona oraz szczęśliwa. Musiałam jednak przeanalizować na spokojnie wszystkie za i przeciw, ponieważ cały czas byłam zatrudniona w mojej poprzedniej firmie. Co prawda, nie widziałam tam perspektyw, ale nie chciałam podejmować pochopnej decyzji. Szybko jednak dostrzegłam same zalety zmiany pracy oraz atuty zatrudnienia w biurze księgowym. Wszak o przekwalifikowanie mi chodziło.

Dziś, z perspektywy czasu stwierdzam, że moje przekwalifikowanie było dobrą decyzją. Uwielbiam pomagać ludziom oraz służyć im dobrą radą. Biuro w którym pracuje jest godne zaufania oraz polecenia. Prowadzimy księgi handlowe, podatkowe księgi przychodów i rozchodów, ewidencję ryczałtów i wiele innych. Możemy także pomóc w założeniu firmy i rozliczać kadry i płace ZUS.