Odszkodowanie za wypadek na drodze

Każdego roku dochodzi do wielu wypadków na polskich drogach. Jednym z najniebezpieczniejszych zdarzeń drogowych jest potrącenie pieszego. Kiedy dojdzie do potrącenia pieszego na pasach i odniesie on uszczerbek na zdrowiu, to może uzyskać bardzo wysokie odszkodowanie powypadkowe. Najczęściej takie ubezpieczenie uzyskuje się od OC pojazdu sprawcy.

Jakie odszkodowanie otrzymamy za potrącenie?

odszkodowanie za potrącenie przez samochódKiedy ktoś z naszej rodziny albo my sami zostaliśmy poszkodowani i zostaliśmy potrąceni przez samochód, to możemy liczyć na bardzo wysokie odszkodowanie. Wszystko zależy głównie od tego, jaki uszczerbek na zdrowiu został spowodowany i jakie mamy uszkodzenia. Jeszcze większe odszkodowanie możemy otrzymać w sytuacji, kiedy dojdzie do potrącenia na pasach. Odszkodowanie za potrącenie przez samochód na pasach jest bardzo surowo karane przez sąd i najczęściej prokurator wnosi o wysoką kary, a także wysoką sumę odszkodowania. Na sumę odszkodowania mogą wpłynąć takie czynniki jak koszty leczenia, a nawet zwrot kosztów dojazdów do szpitala. Dodatkowo zadośćuczynienie otrzymamy za ból fizyczny, a także za cierpienie psychiczne. Kiedy nie będziemy mogli wrócić do poprzedniego zawodu, to dodatkowo otrzymamy rekompensatę za zmianę zawodu i przekwalifikowanie się do innej pracy. Kiedy dojdzie do poważnego uszkodzenia ciała i nie będziemy mogli chodzić dupy wykonywać pracy fizycznej albo umysłowej to możemy ubiegać się o rentę wypadkową na czas określony, albo na czas bezwarunkowy.

Kwoty odszkodowania za potrącenie na pasach przez samochód szacowane są dopiero Po dogłębnej analizie dokumentacji medycznej. Oczywiście poszkodowany powinien przedstawić jak najwięcej dowodów wskazujących na jego chorobę fizyczną lub psychiczną. Dobrze jest również wynająć dobrego adwokata, który pomoże uzyskać najwyższe odszkodowanie.