Nowy wymiar zdjęć panoramicznych

Mamy to szczęście, że żyjemy w czasach w których technologia rozwija się w mgnieniu oka i dotyczy to każdej naszej sfery o jakiej możemy tylko pomyśleć, także artystycznej. Coraz to nowsze lustrzanki, drony z zaawansowanymi kamerami, oraz oczywiście panoramy z nieograniczonym kadrem.

Możliwości zdjęć panoramicznych 

zdjęcia panoramiczneJeszcze niedawno, kiedy myśleliśmy o panoramie wyobrażaliśmy sobie długie i wąskie zdjęcie przedstawiające po prostu rozciągniętą panoramę miasta, czy jakiegoś wyjątkowo pięknego krajobrazu. Tego typu tradycyjna panorama miała jednak dosyć sporą wadę. Jak wiadomo panorama to nic innego, jak połączone ze sobą zdjęcia w poziomie, lecz nie w pionie. Oznacza to, że w końcowym rezultacie dostajemy wąski pasek, który ciężko nam oglądać nie tylko na ekranach telefonów, ale także na monitorach komputerów. Co więcej panorama wykonywana jest w poziomie, przez co wizualnie może nam się wydawać, że na zdjęciu brakuje nam tego, co poniżej i powyżej. Nowoczesne zdjęcia panoramiczne całkowicie likwidują ten problem, bowiem ich kadr obejmuje 360 stopni, czyli dosłownie wszystko, co znajduje się wokół nas i nad nami. Oglądając tego typu zdjęcie panoramiczne odnosimy wrażenie, jakbyśmy znaleźli się w tym miejscu w którym zdjęcie zostało wykonane. Jest to szczególnie efektowne wówczas, kiedy włączymy taką panoramę sferyczną na telefonie podłączonym do okularów VR. Panorama sferyczna jest wykorzystywana nie tylko wśród artystów chcących pokazać innym ludziom przepiękne miejsca na naszej planecie. Tego typu fotografia jest obecnie niezwykle modna w świecie biznesu. Za pomocą technologii umożliwiającej robienie zdjęć panoramicznych nowej generacji, możemy stworzyć nowoczesną mapę 3D naszej firmy umożliwiającej odbywanie wirtualnych spacerów po naszej siedzibie.

Oczywiście jeśli znamy się na fotografii możemy samodzielnie wykonać takie zdjęcia, a następnie za pomocą dedykowanych programów uzyskać niesamowite rezultaty w postaci zdjęcia sferycznego, lub właśnie wirtualnej mapy danego miejsca. Jeśli jednak prowadzimy biznes i zależy nam na pełnym profesjonalizmie pamiętajmy, że istnieją firmy specjalizujące się właśnie w wirtualnych spacerach lub w tworzeniu zdjęć panoramicznych. Podejmując się współpracy z taką firmą możemy być pewni, że efekt będzie naprawdę spektakularny.