Nowoczesna sypialnia – jak urządzić?

Sypialnia jest miejscem, w którym wypoczywamy, dlatego tak bardzo ważne jest to była ona w pełni dostosowana do naszych potrzeb. Jak zatem urządzić sypialnie by była ona jednocześnie nowoczesna funkcjonalna i byśmy dobrze się w niej czyli? Oto kilka rozwiązań i podpowiedzi, które które mogą pomóc przy aranżacji nowoczesnej sypialni.

Jak urządzić modną sypialnie w małym mieszkaniu?

sypialniaUrządzanie sypialni w bloku może się okazać zadaniem niezwykle trudnym, głównie z racji tego, że zwykle problem stanowi wielkość pokoi. Jednak mały metraż nie musi być wcale przeszkodą wystarczy dobry pomysł i trochę chęci. Zasadniczo, jeśli mamy do czynienia z małymi przestrzeniami to już tym bardziej do sypialni musimy wybierać jasne kolory. Ostatnio bardzo modne stały się wnętrza w stylu skandynawskim i warto się nimi inspirować. Biele, mroźne błękity, bardzo jasne szarości to kolory, które z powodzeniem można wykorzystać przy malowaniu ścian w sypialni. Do pomieszczenia utrzymanego w takiej kolorystyce, zgodnie z założeniami stylu skandynawskiego świetnie pasują jasne meble w kolorze białego dębu, czy też bielone. Można także zdecydować się na ich zestawienie. Nowoczesne wnętrza nie lubią monotematyczności, jednak przy zestawianiu różnych kolorów mebli należy zachować ostrożność. Można np. wybrać ramę łóżka, szafki nocne i komodę wykonaną z drewna w kolorze jasnego dębu, a w rogu sypialni ustawić fotel czy też krzesło z bielonego drewna obite tapicerką w kolorze czarnym, czy też w odcieniu wyblakłej czerni. Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli decydujemy się na dwa rodzaje mebli, to jeden z nich stanowi niejako element dekoracyjny. Z racji tego, że w przypadku pomieszczeń jakie mamy do dyspozycji w bloku ogranicza nas przestrzeń jaką dysponujemy, wybierajmy tylko te elementy, które są nam niezbędne jak i zwracajmy przy wyborze mebli szczególną uwagę na ich wymiar. Ciekawym i pomocnym rozwiązaniem mogą się tu okazać meble systemowe. Na stronie producenta www.e-meblostyl.pl można przeczytać, że pozwolą one na pełne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Wybierając odpowiednie meble do sypialni nawet w małym pokoju można stworzyć ciekawie wyglądającą i wygodna sypialnie. By nadać jej nieco indywidualnego charakteru można pokusić się o dobranie kilku dodatków.

Jakie dekoracje do sypialni?

pokój nastolatkaWedług portalu deccoria.pl przy wyborze dodatków do każdego pomieszczenia należy być szczególnie ostrożnym ich nadmiar lub złe zestawienie może sprawić, że nawet najefektowniejsze wnętrze stanie się kiczowate. Zwłaszcza w małych pomieszczeniach nie można przesadzać, by wnętrze nie zaczęło sprawiać wrażenia przeładowanego. Co za tym może się sprawdzić w sypialni, którą urządzamy w mieszkaniu w bloku? Można by tu wskazać takie elementy jak:

  • poduszki dekoracyjne,
  • rolety,
  • świece,
  • pledy,
  • zegary.

Zasadniczo nie są to szczególnie wyszukane elementy, ale właśnie o to w tym chodzi, by same dekoracje nie rzucały się w oczy, a jedynie przełamywały pewien schemat pomieszczenia. Ich dobór jednak zależny jest zawsze od tego w jakim stylu została urządzona sypialnia.

Dodatki do sypialni w stylu skandynawskim

sypialniaI tak, jeżeli mamy sypialnie utrzymaną w skandynawskiej tonacji dobierzmy do tego poduszki w intensywnych kolorach jak róż, czerń, zestawiając je z poduszkami w kolorze bieli i błękitu uzyskami ciekawa kompozycje. Tak ułożone poduszki na łóżku ożywią nieco pokój nie sprawiając przy tym wrażenia przepychy. Pamiętajmy jednak o tym by nie było ich za duża. Ciekawie też może sprawdzić się zestawienie neutralnych poduszek z jedną lub dwiema na których znajduje się jakiś wyrazisty nadruk. Jeżeli wybieramy wyraziste poduszki łóżko przykrywajmy neutralnym pledem i odwrotnie ozdobny pled łączymy z prostymi poduszkami. Takie drobiazgi pozwolą nam nadać naszej sypialni indywidualnego charakteru. Na portalu www.dobrzemieszkaj.pl można przeczytać, że dekoracją może być także oświetlenie świece na parapecie, taśmy led, czy nowoczesna lampa z żarówkami led w minimalistycznym style, w kolorze bieli czy czerni. Oświetlenie LED bez problemy znajdziemy w każdym sklepie internetowym jak i stacjonarnym, przykładem może być lumilight.pl. Pamiętajmy także o tym, że nie może być tego za dużo, jeżeli decydujemy się na lampę dekoracyjną zrezygnujmy ze świec i odwrotnie. Naczelna zasada co do dodatków zawsze brzmi im mniej tym więcej.

Sypialnia w domu jednorodzinnym

biokominekUrządzając sypialnie w domy jednorodzinnym zawsze mamy zdecydowanie więcej możliwości. Nie tylko dostępna przestrzeń nie stanowi tu problemu, ale także mamy możliwość zmodernizowania pomieszczenia i dostosowania go do swoich potrzeb jak i oczekiwań. Co to w praktyce oznacza? W przypadku sypialni w domu jednorodzinnym możemy się zdecydować na takie dodatkowe rozwiązania jak choćby biokominek. Zamontowanie w sypialni kominka nie tylko jest bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym, ale także i pozytywnie wpływa na funkcjonalność pomieszczenia, poprzez umożliwienie dogrzania go. Według sklepu internetowego archonhome.pl wybierając jednak tego rodzaju rozwiązanie postarajmy się by stanowiło ono centralnym punkt naszej sypialni, a co za tym idzie warto zrezygnować z szczególnie wyraźnych dodatków. W sypialni z kominkiem dobrze komponować się będą np. świece. Dodatkowo pamiętajmy, że w takim układzie zwykle lepiej sprawdza się ciepła kolorystka, jak choćby różne odcienie beżu w połączeniu z meblami w odcieniu olchy czy ciemnego dębu.

Podsumowując

Urządzając sypialnie warto pamiętać o tym, że przede wszystkim ma być to pomieszczenie w którym będziemy się dobrze czuli, dlatego nie może ono być zbyt ciężki czy przeładowane. Dobierając kolorystkę uwzględnijmy własne upodobania, jednak miejmy na uwadze, że zwykle najlepiej sprawdzają się neutralne kolory.

1 thought on “Nowoczesna sypialnia – jak urządzić?”

  1. Mi bardzo podobają się takie kominki gazowe czy biokominki. Zajmują mało miejsca a daja wnętrzu wiele ciepła w dokładnym tego słowa znaczeniu jak i w przenośni.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.