Najlepsze zimowe skórzane buty robocze

Jestem pracownikiem budowlanym dużej firmy remontowej. Wbrew pozorom nadchodzący sezon jesienno-zimowy wcale nie oznacza, że prace remontowe ustają. Wręcz przeciwnie, to właśnie w tych okresach dostajemy paradoksalnie najwięcej zleceń, zwłaszcza od dużych przedsiębiorców, którym zależy na to by zaprojektowane dla nich biurowce stanęły jak najszybciej. Podczas prac zimą należy jednak liczyć się z tym, że sporym utrudnieniem będą zmienne warunki pogodowe. Dlatego też w naszym zawodzie niezwykle dużą uwagę przykłada się do odpowiedniego ubioru, a przede wszystkim do obuwia roboczego. 

Dlaczego odpowiednie obuwie dla robotników jest ważne? 

skórzane buty robocze zimoweOdpowiednie obuwie dedykowane pracom roboczym powinno być nie tylko odpowiednio zabudowane, ale i ciepłe. Należy bowiem pamiętać o tym, że podczas wykonywania prac remontowych obcujemy z wieloma narzędziami oraz przestrzeniami, które mogą być dla nas niebezpieczne. Zima sprzyja m.in.powstawaniu oblodzeń, które pokrywają powierzchnię, po której musimy się szybko przemieszczać. Dlatego też skórzane buty robocze zimowe powinny chronić nas nie tylko przed utratą ciepła i wyziębieniem, ale również przed możliwością potknięcia się czy poślizgnięcia, które to mogą prowadzić do niebezpiecznych wypadków. Podeszwa butów robotniczych powinna być więc antypoślizgowa, tylko idealna przyczepność do podłoża zapewni nam 100% bezpieczeństwo podczas pracy. Warto również zwracać uwagę na tworzywo, z którego wykonane będą nasze buty. Najbardziej pożądane są grube, odpowiednio zaimpregnowane skóry naturalne, które będą chronić nas przed wodą oraz wilgocią (buty muszą być więc w pełni wodoszczelne). Pamiętajmy jednak o tym, że na budowie nie będziemy mieli styczności jedynie z wodą, ale również z różnego rodzaju farbami, olejami oraz  smarami, na które również odporny powinien być materiał, z którego wykonane są nasze buty. Odporność ta zapewni nam gwarancję tego, że żadne szkodliwe, drażniące substancje toksyczne nie przenikną do naszego organizmu poprzez kontakt z naszą skórą. Pamiętajmy także o odpowiednio wyprofilowanej podeszwie, która uchroni nasze stopy przed zwyrodnieniami czy deformacjami. 

Dobór odpowiedniego obuwia przy pracach remontowych jest więc niewątpliwie bardzo ważny, zwłaszcza w niezwykle trudnym, wymagającym okresie jesienno-zimowym. Odpowiednie obuwie nie powinno jednak jedynie chronić naszej stopy przed utratą ciepła, ale również zapewniać jej odpowiednią przyczepność do podłoża (podeszwy powinny być antypoślizgowe) oraz 100% wodoszczelność. Choć ceny butów pracowniczych najwyższej jakości nie należą do najniższych, to jednak inwestycja ta szybko nam się zwróci. Będziemy bowiem o wiele bardziej wydajni podczas pracy i co najważniejsze: będziemy się czuli wówczas bezpiecznie.