Najlepsze wykładziny do sali sportowej

W sali w której organizowaliśmy treningi do tej pory nie było dobrej podłogi do ćwiczeń, toteż zdarzało się iż nieraz byliśmy bardziej zmęczeni po treningu niż powinniśmy, przede wszystkim z racji braku dobrej amortyzacji podczas wykonywania ćwiczeń kontaktowych. Nie było to na dłuższą metę dobre, gdyż twarda podłoga bez amortyzacji mogła być przyczyną kontuzji, których jako profesjonalna drużyna sportowa chcieliśmy uniknąć. 

Wykładziny do sal treningowych

wysokojakościowe wykładziny sportoweNa pomysł zaopatrzenia się we własne wykładziny sportowe wpadliśmy praktycznie przypadkiem, podczas przeglądania asortymentu jednego z naszych ulubionych sklepów ze sprzętem do ćwiczeń. Okazało się po krótkim zapoznaniu z tematem iż owe wykładziny doskonale zastępują maty treningowe, a na dodatek pozwalają na wykonywanie dowolnych ćwiczeń, zarówno ruchowych jak i kontaktowych, w sposób bezpieczny. Wysokojakościowe wykładziny sportowe mają, bez wyjątku, powierzchnię zapobiegającą poruszaniu się wykładziny w trakcie intensywnych ćwiczeń, a wierzchnia warstwa minimalizuje możliwość poślizgnięcia się podczas treningu, czy łatwej utraty równowagi. Jest to ogromny krok do przodu po wykładzinach o śliskiej, niepewnej powierzchni, na których niejednokrotnie musieliśmy bardzo uważać by nie stracić równowagi i nie upaść na twardą powierzchnię. Dla nas jedną z największych zalet był oczywiście fakt, iż taka wykładzina wcale nie musiała być zakładana w danym miejscu na stałe. Po zakończeniu treningu można było bowiem złożyć ją i zabrać ze sobą, i rozkładać w każdej sali która nie miała dobrej podłogi do treningu. Niektórzy koledzy zdecydowali nawet wyposażyć własne domowe siłownie w takowe podłogi, gdzie sprawdzają się równie dobrze co w dużych salach.

Nawierzchnie te da się dostać w większości salonów z wyposażeniem do sal sportowych, lub zamówić od producentów. Ta druga opcja bywa znacznie wygodniejsza, głównie z racji iż dzięki niej można bezproblemowo zamówić wykładzinę w dowolnym wymiarze, dopasowaną idealnie do wielkości sali na której ma być wykorzystywana. Prawie wszyscy producenci oferują możliwość wykonania takiej na zamówienie pod wymiar, z czego korzysta mnóstwo różnych ośrodków sportowych i prywatnych siłowni, nie mających możliwości położenia faktycznej podłogi sportowej.