Najlepsze ogrzewanie do terrarium

 

Kajmany to chyba najbardziej egzotyczne stworzenia, jakie możemy hodować w tradycyjnym terrarium. Wymagają one jednak odpowiedniego ogrzewania, ponieważ nie możemy zapomnieć, że żyją one w warunkach ciepłych. Aby zapewnić im temperaturę na prawidłowym poziomie potrzeba znaleźć dobre ogrzewanie w sklepach poświęconych terrarystyce. Zazwyczaj do wyboru mamy trzy opcje, które trzeba opisać.

Jakie ogrzewanie do terrarium?

ogrzewanie terrarium sklepSą trzy technologie grzewcze, które polecają doświadczeni terraryści. Jeśli interesuje Cię ogrzewanie terrarium sklep zoologiczny poleci Ci lampy grzewcze. Do hodowli kajmanów są dobre, ponieważ najbardziej przypominają słońce. Jaszczurka będzie mogła siedzieć w wodzie i patrzeć na coś, co według niej będzie słońcem. Jest to ważne, gdyż dzięki temu można ograniczyć poziom stresu gada. Innym sposobem, szczególnie polecanym jeśli zbiornik wodny w terrarium jest duży, są maty grzewcze. Wsuwasz je pod terrarium, a one ogrzewają wodę. Kajman to jaszczurka z rodziny aligatorów, dlatego ciepłe, słodkie wody to jest idealne miejsce dla nich. Dodatkowo nie trzeba ich wyłączać na noc. Trzecią metodą, którą polecą Ci w sklepie będzie używanie kabli grzewczych. Dobrze jest je montować w rogach terrarium, ponieważ kajman sam zadecyduje, jaka temperatura jest dla niego odpowiednia. Jeśli będzie mu zimno, zbliży się do kabla, jeśli zaś za gorąco, odsunie się od niego i spędzi czas w wodzie.

Jak widzisz, są trzy główne alternatywy, z których warto jest skorzystać. Zastanów się, analizując konkretny gatunek Twojego kajmana. Z tego co wiem, im kajman jest mniejszy, tym potrzebuje wyższych temperatur. Polecam Ci spytać się ludzi, którzy zajmują się tymi jaszczurkami, ponieważ oni mogą obserwować ich zachowania i naprawdę znajdą się na temacie.