Najlepsze noclegi w górach

Polskie góry są jednymi z najczęściej odwiedzanych przez turystów z naszego kraju. Ogromna rzesza ludzi corocznie odwiedza popularne szlaki w Tatrach, Sudetach czy Bieszczadach. Wymienione pasma górskie uchodzą za jedne z najpiękniejszych w Europie. Panuje tam pewien specyficzny klimat, którego nie da się poczuć nigdzie indziej.

Polecane miejsca noclegowe

górski pensjonatPlanując rodzinny wyjazd na urlop lub długi weekend w góry koniecznie trzeba zadbać o zarezerwowanie miejsca do noclegu. Zależnie od ludzkich charakterów i upodobań wybierane są różne opcje związane z noclegiem. Jedną z najpopularniejszych jest wynajmowanie domków letniskowych. Niekiedy okazać się może, że jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Sprawdza się to wtedy gdy jedziemy na urlop z większą liczbą osób i wynajmujemy wówczas cały domek i koszty rozkładają się na poszczególne osoby. Oprócz domków letniskowych bardzo popularną opcją jest górski pensjonat. W tego typu miejscach z reguły możemy wykupić sobie pełne wyżywienie co nie ma miejsca w przypadku domków letniskowych gdzie o jedzenie musimy zadbać osobiście. Turyści bardzo często wybierają górskie pensjonaty z tego powodu, że panuje w nich niepowtarzalna atmosfera. W większości pensjonatów w Tatrach możemy delektować się pysznymi lokalnymi potrawami oraz alkoholem wytwarzanym przez górali domowym sposobem. Niepodważalne jest to, że w tego typu miejscach możemy bardzo efektywnie odpocząć i pozbierać myśli. Niekiedy wystarczy jeden weekend sam na sam z górami i już czujemy, że nasze wewnętrzne baterie się ładują. Istnieją osoby lubiące nocować w hotelach w górach. Niemniej jednak wybierając tę opcję należy liczyć się z tym, że możemy trafić na bardzo hałaśliwych sąsiadów. Głośne imprezy za ścianą to niekoniecznie dobre zjawisko jeśli planujemy wstać bardzo wcześnie żeby wyjść na górskie szlaki.

Ogólnie rzecz biorąc nocować w górach możemy wybierając różne opcje. Jedną z nich, która nie została wcześniej wspomniana jest namiot. Jest to rozwiązanie dobre ale tylko wtedy gdy na polu namiotowym znajduje się odpowiednie zaplecze sanitarne oraz kuchnia gdzie możemy przygotować posiłek. Namioty są jednak dobre tylko w porach letnich. Natomiast pensjonaty czekają na turystów przez okrągły rok i każdy z pewnością będzie zadowolony z noclegów w takim miejscu.