Moja firma była w stanie upadłości

Od pewnego czasu coraz gorzej działo się na rynku. Od wielu lat prowadziłem własną firmę i jeszcze nigdy nie było tak źle. Początkowo miałem nadzieję, ze uda mi się to przetrwać, ponieważ miałem spore oszczędności. Niestety, sytuacja była o wiele poważniejsza niż mi się z początku wydawało. W końcu zacząłem popadać w długi. Sytuacja mnie przerosła.

Kiedy będę mógł ogłosić upadłość firmy?

kiedy można ogłosić upadłośćW końcu zacząłem zastanawiać się nad ogłoszeniem bankructwa. Wiedziałem, że przez takie rozwiązanie stracę swoją firmę, którą budowałem od wielu lat, jednak dalej było to lepsze rozwiązanie, aniżeli popadanie w jeszcze większe długi niż te obecne. Udałem się więc po pomoc do mojego prawnika. Zapytałem się go, kiedy można ogłosić upadłość? Okazało się, że na ogłoszenie upadłości posiadam trzydzieści dni od momentu osiągnięcia niewypłacalności. W tym czasie muszę złożyć do sądu upadłościowego odpowiedni wniosek i zająć się resztą formalności. Zdecydowałem się na ten krok i już wkrótce okazało się, że to była bardzo dobra decyzja. Dzięki pomocy prawnika całą sprawę udało mi się naprawdę bardzo szybko załatwić. Sąd uznał mój wniosek i przede wszystkim przychylił się do rozwiązania umożliwiającego mi umorzenie części długu. Pozostały dług został rozłożony na przychylne dla mnie raty i teraz mogłem się już zająć czymś zupełnie innym.

Postawiłem na dalszy rozwój osobisty. Ostatnio moja przyjaciółka, której firma zaczęła generować starty, zapytała się mnie, czy ogłoszenie upadłości może być dobrym rozwiązaniem? Zapewniłem ją, że w pewnym momencie jest to najlepsze rozwiązanie na jakie można się zdecydować. Przede wszystkim dlatego, że długi przestają rosnąć i nie są już naliczane kolejne odsetki dla naszych wierzycieli. Dobrze jest przy tym skorzystać z pomocy prawnika.