Materace piankowe do spania

Badania dowodzą, że powinniśmy spać od sześciu do ośmiu godzin na dobę, aby nasz organizm się właściwie zregenerował. Jednak nie wystarczy odpowiednia ilość godzin snu, aby być wyspanym, bo wpływa na to wiele czynników. Nawet jeżeli cierpimy na bezsenność, to możemy sobie pomóc, tworząc odpowiednie warunki do spania. 

Na jakim materacu się najlepiej śpi?   

materac piankowy twardyZbyt krótki sen jest szkodliwy dla naszego zdrowia tak samo jak zbyt długi. Pewne jest, że lepiej się śpi w wywietrzonym pomieszczeniu i wygodnym łóżku, choć to nie wszystko. Aby dobrze się nam spało, konieczny jest dobry materac piankowy twardy. Lekarze zalecają, aby spać na twardych podłożach, gdyż zapewniają one lepsze podparcie dla kręgosłupa. Tak samo jeżeli mamy jakąś wadę postawy, to także taki materac będzie dla nas odpowiedni, bo na miękkich będziemy się zapadać, a nasz kręgosłup nie będzie w linii prostej. W sprzedaży są dostępne pianki o różnej gęstości i zróżnicowanej wysokości. Pianka posiada dużą elastyczność i doskonale się dopasowuje do kształtu ciała, przez co zapewnia wygodny sen. Materace piankowe są hipoalergiczne i też dlatego bez obaw mogą na nich spać dzieci i osoby z alergiami. Kupując łóżko musimy dobrać odpowiedni rozmiar materaca, który nie będzie zbytnio wystawał nad ramę łóżka, a jego brzegi będą idealnie przylegały do boków ramy. Pianki posiadają różna grubość, która inaczej się zachowuje pod różnym ciężarem. Materace z cienkiej pianki mogą posłużyć jako spanie dla lekkiej osoby, która nie będzie powodować dużego ugniatania podłoża. Wysoka pianka, która ma około piętnaście centymetrów, może być nawet używana jako samodzielne łóżko. Stopień twardości musimy dopasować do własnych upodobań i ewentualnych schorzeń. Po nocy przesłanej na twardym materacu, z pewnością obudzimy się wypoczęci i bez bólu w krzyżach. Materace najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach, które posiadają produkty najwyższej jakości. 

Na rynku znajdziemy materace sprężynowe, lateksowe, a nawet wodne. Jednak najwygodniejsze będą piankowe, szczególnie te twarde. Sprzedawane są aż w trzech rozmiarach, na jednoosobowe, dwuosobowe, a nawet na trzyosobowe, rozkładane sofy. Najczęściej jest kupowany materac o wymiarach sto sześćdziesiąt na dwieście centymetrów, gdyż pasuje do większości dwuosobowych łóżek.