Kredyt hipoteczny dostaliśmy dzięki pośrednikowi

Wraz z żoną należymy do grona osób związanych na całe życie nie tylko ze sobą, ale również z jednym z dużych banków. W zeszłym roku wzięliśmy bowiem kredyt na budowę domu, który teraz jest już właściwie na ukończeniu. Zeszły rok był bardzo dobry dla kredytobiorców, bo ze względu na niskie stopy procentowe łatwo było otrzymać potrzebną kwotę.

Bez pomocy specjalisty nie dostalibyśmy kredytu

kredyt hipoteczny poznańPamiętam jak dziś jak wybraliśmy się do swojego banku w celu złożenia wniosku kredytowego. Od wielu lat mieliśmy tam konto, więc byliśmy pewni, że wniosek to tylko formalność. Okazało się jednak zupełnie inaczej, bo dostaliśmy mnóstwo pytań i musieliśmy wypełniać sporo dodatkowych formularzy. Postanowiliśmy zrezygnować i wybrać się do poleconego nam przez znajomych pośrednika kredytowego. Znajomi powiedzieli nam, że z jego pomocą bez problemów dostali kredyt hipoteczny Poznań to miasto, w którym ten pośrednik miał swoje biuro. No i to była najlepsza decyzja, bo pośrednik pomógł nam wypełnić wszystkie dokumenty. A właściwie to wypełnił je za nas a my tylko je podpisaliśmy. To właśnie pośrednik znalazł dla nas najtańszy kredyt. A różnice pomiędzy bankami wynosiły nawet kilkaset złotych na jednej racie. Co więcej – pozytywną decyzją kredytową dostaliśmy błyskawicznie. Związaliśmy się w ten sposób z bankiem na trzydzieści lat, ale mamy oczywiście zamiar spłacić nasze zobowiązanie o wiele szybciej.

Bez skutecznej pomocy pośrednika i jego zaangażowania z pewnością nie zdołalibyśmy załatwić wszystkich formalności kredytowych samodzielnie. Tym bardziej, że ja dostaje epilepsji jak mam wypełniać jakieś wnioski czy formularze. A już lada chwila wraz z naszym synkiem będziemy mogli wprowadzić się do naszego nowego domu, bo prace remontowe są już na ukończeniu.