Kioski są ważnym elementem życia małych miasteczek

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się polityką i ważnymi wydarzeniami na świecie. Warto jest trzymać zawsze rękę na pulsie i orientować się co w trawie piszczy. Od zawsze miejscem, w którym ludzie zaopatrywali się w codzienną prasę był kiosk. W takim miejscu można znaleźć przeróżne towary, które przydają się w życiu. Nie tylko czasopisma, ale także klasykę literatury w okazyjnych cenach, czy też długopisy i różne drobne, ale przydatne artykuły.

W kiosku ruchu kupowaliśmy kiedyś gry komputerowe

kioskiPamiętam, ze jak byłem dzieckiem trudno było znaleźć dobre gry komputerowe. nie było jeszcze Internetu, gdzie można kupić wiele gier online. Miejscem do którego biegało się po coś ciekawego były kioski. Tam z kolegami kupowaliśmy co tydzień gazetkę z grą i dzieliliśmy się nią wszyscy. To były naprawdę wspaniałe czasy. Takie kioski były miejscami, wokół których skupiało się życie małych miasteczek. ludzie przychodzili do nich po długopisy, papierosy, gazety. Każdy mógł znaleźć tam to, czego potrzebował, a także rozerwać się rozmową z miłą panią sprzedawczynią, która zawsze znalazła czas na pogawędkę. Znajoma mi osoba, kiedy była dzieckiem weszła na taki kiosk zimą, kiedy nie był on czynny. Później miała problem z zejściem, ale zapamiętała to jako miłe wspomnienie z dzieciństwa. Co ciekawe, kioski pojawiają się jako element kultury także w polskiej literaturze współczesnej. jest w nich coś takiego, co wywołuje sentyment i chyba każdy ma jakieś przeżycia i wspomnienia związane z takimi kioskami. w dzisiejszych czasach w kioskach można kupować serie poświęcone literaturze klasycznej. ostatnio widziałem w takim miejscu „Klub Pickwicka” Dickensa. Bardzo mnie to zdziwiło, ponieważ wydawało mi się, że taka literatura nie jest popularna i produktu nie będzie bardzo łatwo sprzedać. Dickens jednak na pewno jest się w stanie obronić, w końcu to autor, którego książki od zawsze sprzedają się w rekordowych ilościach.

czasami wracam pamięcią do słodkich lat mego dzieciństwa, kiedy wszystko było proste, a świat wydawał się wielkim, niepojętym miejscem. Kiosk ruchu pełnił w tym czasie bardzo ważną funkcję. Dookoła niego często biegały dzieciaki spragnione dobrej zabawy, a dorośli odbywali miłe pogawędki. nigdy nie zapomnę chwil spędzonych przy tym niepozornym punkcie sprzedaży towarów.