Jaki rębak do gałęzi jest dobry?

Niektórzy zamiast kupować drewno na opał wolą samemu pojechać do lasu. Wiadomo, że w ten sposób zyskuje się drewno dużo taniej. Potrzeba jednak przerobić opal, czyli porąbać go i pociąć gałęzie. O ile to pierwsze nie jest trudne, to z tym drugim można nie poradzić sobie nawet piłą spalinową. Warto jest mieć rębak, gdyż wszystko wykonamy dużo szybciej i sprawniej. Możemy kupić nowy lub używany, najważniejsze by był dobry.

Kupno rębaka do gałęzi

dobry rębak do gałęziZacząć należy od tego, jaki to ma być rębak. Dobry rębak do gałęzi może być spalinowy lub elektryczny. Lepsze będzie posiadanie tej pierwszej opcji, ponieważ już w lesie możemy pociąć gałęzie i spakować je na przyczepę. Rębak elektryczny będzie lepiej sprawdzał się w pobliżu zabudowań. Najlepsze są rębaki bębnowe. Bęben cały czas się obraca. Ma on wycięcie, w które wkładasz drewno. Krawędzie są tam bardzo ostre, dlatego gałąź zostaje przecięta. Podczas obrotu odcięty kawałek wypada, a Ty przecinasz następny. Urządzenie działa bardzo szybko, dlatego skróci Twój czas pracy. Trociny odsiewane są w drugą stronę, niż drewno, aby nie musieć później wybierać drewna z trocin. Zaletą rębaka elektrycznego jest cichy sposób pracowania, a rębaka spalinowego to, że jest w pełni mobilny. Pracujemy nim wszędzie, gdzie jesteśmy w stanie go zawieźć. Warto porozmawiać o cenach. Najtańszy rębak kosztuje czterysta złotych. Napędzany jest za pomocą benzyny. Nie jest to duży sprzęt, ale wystarczy na prywatne potrzeby. Wiele gospodarstw kupuje właśnie takie, aby mieć pod ręką sprzęt do cięcia gałęzi. Droższe rębaki są oczywiście większe. Ich cena sięga nawet dziesięciu tysięcy. Są to maszyny przydatne w tartakach oraz punktach, w których sprzedaje się opał. Działa głównie w oparciu o energię elektryczną, gdyż maszynę przewozi się rzadko.

Do prywatnego użytku przyda Ci się raczej rębak za czterysta, pięćset złotych. Nie potrzebujesz większego, gdyż zapewne opał przygotowujesz raz w roku i robisz to na zapas. Otrzymujesz na niego gwarancję, a także fakturę. Znam ludzi, którzy dorabiają sobie wypożyczając takie urządzenie innym osobom, które go potrzebują. Za dzień otrzymasz około dwudziestu złotych, ale pamiętaj, że nie musisz nic robić, by mieć te pieniądze. Wystarczy, że kupisz rębak dla własnych potrzeb.