Jak zachęcić poznanian do ulotek reklamowych?

Wiele osób – zwłaszcza młodych – rozpoczyna swoje życie zawodowe od stania w centrum miasta i rozdawania ulotek. Tego typu praca nie należy do łatwych zadań, tym bardziej że ludzie rzadko biorą takie ulotki, mogłoby się więc wydawać, że tego typu zawód jest niezwykle niewydajny. Czy w dużych miastach wciąż istnieje potrzeba na roznoszenie ulotek? Jeśli tak, to w jaki sposób zrobić to w sposób efektywny i skuteczny?

Rozdawanie ulotek w Poznaniu

ulotki poznańNietrudno sobie wyobrazić nastolatka stojącego w centrum np. Poznania, który proponuje przechodniom kilka ulotek reklamujących daną usługę czy restaurację. Warto odpowiedzieć sobie pytanie, co zrobić, aby ludzie chętniej je brali i przede wszystkim – czytali. Okazuje się bowiem, że kluczowy jest tutaj sam projekt takiej broszurki. W większości przypadków są one bardzo kolorowe, niejednolite i niespójne stylistycznie i wszystkie wyglądają tak samo. Poznań jest naprawdę sporym miastem, zatem dziennie można zebrać kilka ulotek, wszystkie reklamujące inne usługi lub firmy, jednak wszystkie wyglądające tak samo. Pierwsze, na co trzeba zwrócić uwagę, to odróżnienie swojego projektu od tego, co można znaleźć w ogromnej liczbie w mieście. Warto zebrać kilka takich różnych broszur i zastanowić się, co je wszystkie łączy i dlaczego wyglądają podobnie. Uwagę zawsze przyciąga coś, co wyróżnia się na tle otoczenia, jednakże nie warto stosować agresywnych, jaskrawych barw, dużo lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie się do zasad rządzących minimalizmem, bowiem minimalizm również potrafi się nieźle wyróżnić z tła. Prawda jest też taka, że ulotki poznań już doskonale zna i poznanianie raczej mają już swoje własne, wyrobione zdanie na ten temat, dlatego istnieje szansa, że jeśli zrobi się coś niesztampowego i oryginalnego, to będzie można faktycznie zaskoczyć potencjalnych klientów. A skoro sama ulotka będzie sporym zaskoczenie, to na pewno zostanie przeczytana od deski do deski, co pozytywnie wpłynie na reklamowaną firmę.

Zawsze warto korzystać z mniej popularnych rozwiązań, gdyż to właśnie one wybijają się spośród tego, co znane i na czego temat została już wyrobiona opinia. Ulotki są bardzo popularnym sposobem na reklamowanie swoich usług, jednak nie każdy wiem, że taka broszurka może też być małym dziełem sztuki, które nie dość, że przykuje uwagę, to jeszcze zachęci do zapoznania się z działalnością firmy.