Jak reklamować strony internetowe? – zdalny przedsiębiorca

Reklama swojej strony internetowej to jedna z kluczowych kwestii bycia dobrym przedsiębiorcą. Umieszczanie reklamy informującej o istnieniu naszego sklepu online, bloga tematycznego lub innej platformy internetowej poprzez jej tagowanie, oznaczanie daje możliwość innym na jej zobaczenie. Im więcej osób widzi naszą stronę, tym więcej ma ona wyświetleń. Wyświetlenia równają się popularności strony, natomiast popularność przekłada się na nasze zarobki. 

Sklepy internetowe PrestaShop – platforma do tworzenia stron internetowych

sklep internetowyWedług artykułów na portalu www.ekomercyjnie.pl platforma PrestaShop stworzona została po to, aby firmy lub osoby prywatne mogły za jej pomocą stworzyć stronę internetową, na której będą prowadzić sprzedaż online swoich produktów. Obecnie na tej platformie znajduje się ponad 250 000 stron internetowych, korzystających z niej firm. Chcąc być jednym z zadowolonych internautów, a tym samym ulepszyć sprzedaż w swojej firmie należy wejść na stronę PrestaShop i rozpocząć tworzenie strony internetowej.  Warto jednak pamiętać, iż utworzenie strony sklepu to dopiero początek drogi na szczyt. Sklepy internetowe PrestaShop skupiają wokół siebie setki zadowolonych klientów.  Bez reklamowania swojej strony, pozbawimy ją popularności, ponieważ będzie ona widoczna dla mniejszej ilości osób. Potencjalni klienci zazwyczaj nie korzystają ze stron znajdujących się na drugiej, a tym bardziej trzeciej stronie listy w przeglądarce. Dlatego sprzedawcom powinno zależeć na reklamowaniu własnej strony internetowej, aby była na samym szczycie.

 Sklepy internetowe Magento – platforma internetowa i jej skuteczna reklama

programowaniePlatforma internetowa Magento jest bogatą w funkcje stroną internetowa, na której sprzedawcy mogą tworzyć własne platformy elektroniczne. Oferuje ona swoim klientom estetyczność oraz kontrolę nad funkcjonalnością sklepu online. Sklepy internetowe Magento dają niezliczone możliwości rozbudowy oraz dopasowują się do oczekiwań klienta. Zakładając tam swoją stronę internetową mamy pewność, że będzie ona prawidłowo działała na urządzeniach mobilnych, takich jak smart fony oraz tablety. Posiadanie własnego sklepu lub bloga tematycznego, daje możliwość rozwoju, jak również pracy niezależnie od miejsca i godziny. W serwisach społecznościowych powstało wiele stron, na których z łatwością możemy promować owoc naszej pracy. Serwisy te są doskonałym miejscem na umieszczanie reklam oraz polecanie produktów. Zaletą twórców platformy Magento jest ich podejście do klienta. Przede wszystkim podstawą ich współpracy z klientem jest rozmowa. Na każdym etapie rozwoju strony możemy liczyć na pomoc, jak i fachowe doradztwo.

 Sklepy internetowe różnych firm – asortyment

 Sklepy internetoweSklepy różnych branży posiadające platformy online sprzedają swoje produkty zarówno w sklepach elektronicznych, jak i stacjonarnych. Istnieją także sklepy, które swoją działalność prowadzą tylko poprzez platformy internetowe. Klasyfikacja tych sklepów dzieli się pod względem:

  • rodzaju rynku,
  • wielkości skali,
  • rodzaju klienta,
  • rodzaju oferowanych na niej towarów.

Najpopularniejsze są strony z odzieżą oraz dodatkami tekstylnymi, takimi jak torby bawełniane, galanteria skórzana, odzież męska, damska bądź dziecięca. Często kupowanym w ostatnim czasie produktem, są torby ekologiczne z nadrukiem. Nadruki w postaci napisów, zabawnych grafik są niezwykle popularne, nie tylko wśród młodzieży. Takie tekstylia z wykonanym ręcznie nadrukiem wysokiej, jakości doskonale sprawdzą się, jako asortyment w każdym sklepie. W Internecie powstały także sklepy z asortymentem takim jak na przykład: kosmetyczny, militarny, spożywczy, zoologiczny. Poprzez wykorzystanie przeglądarki na naszym urządzeniu mobilnym możemy robić zakupy ze wszystkich miejsc na świecie, niezależnie od naszego położenia.

 Gadżety reklamowe – chwyt marketingowy sprzedawców

 Gadżety reklamoweRobiąc zakupy przez internet, po zakończeniu działania spotykamy się często z możliwością dobrania do naszego zamówienia darmowego gadżetu. Najczęściej są to długopisy reklamowe, kubki lub smycze do kluczy z logo firmy. Gadżety reklamowe dodawane są do zamówienia powyżej kwoty ustalonej przez producenta. Według tego, co można przeczytać na www.reklama.pl do zamówień online producenci dodają również słodycze. Czemu służy taki gest? Oczywiście promocji i tworzeniu pozytywnej opinii zarówno o zakupionym produkcie, jak i o jego twórcy. Osoba poczęstowana słodkim gadżetem lub obdarowana przydatnym przedmiotem z pewnością wróci na stronę sprzedawcy, nawet, gdy nie jest zadowolona z wykonanej usługi w stu procentach. Taka reklama firmy, jak również sklepu online jest przyjemna i subtelna.

Podsumowanie

Prostym sposobem na zarobek jest prowadzenie strony internetowej. Niezależnie czy jest to blog tematyczny w zakresie kulinarnym, modowym bądź podróżniczym, czy jest to sklep online. Własną stronę internetową można stworzyć na wcześniej wspomnianych platformach: PrestaShop oraz Megento. Jednak założenie strony to tylko początek. Istotną kwestią jest reklama. Wyświetlenia, częstość wyszukiwania oraz ilość sprzedanych produktów są wyznacznikiem prawidłowego prowadzenia strony, jak również wysokiej jakości reklamy.

1 thought on “Jak reklamować strony internetowe? – zdalny przedsiębiorca”

  1. Promowanie własnych stron internetowych jest bardzo ważne, dzięki temu zyskuje się nowych użytkowników, co wpływa na większe zainteresowanie a to przeradza się na większa liczbę klientów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.