Jak przygotować się do wyjazdu na obóz językowy?

Wyjazd na obóz językowy to doskonały pomysł na spędzenie wakacji w ciekawy i produktywny sposób, poznając przy tym nowych i ciekawych ludzi. Jak się jednak do takiego obozu przygotować by w pełni móc się nim cieszyć. Oto kilka podpowiedzi.

Wyjazdy językowe – czy to się opłaca

obozy językoweZa nim jednak przejdziemy do omówienia kwestii przygotowywania się do wyjazdy odpowiemy najpierw na dość często zadawane pytanie, czy taki wyjazd to dobry pomysł i czy rzeczywiście tym sposobem można się czegoś nauczyć? Prawda jest taka, że w przypadku nauki języków obcych najwięcej zależy od motywacji samego uczącego, jeśli chce jechać zagranice, ale nauką języka obcego nie jest zainteresowany to taki wyjazd może się okazać nie tak przyjemny jakbyśmy na to liczyli. Jeżeli jednak nauka języka jest dla nas priorytetem, to jak najbardziej jest to doskonałe rozwiązanie. Na stronie www.lingwista.com.pl można przeczytać, że do zalet wyjazdów językowych można zaliczyć takie walory jak:

  • stały kontakt z językiem obcym,
  • nowe znajomości,
  • obcowanie z kulturą i zwyczajami danego kraju,
  • interesujący sposób nauki,
  • możliwość dostosowania zajęć.

Według portalu do nauki angielskiego angielski.edu.pl w praktyce taka nauka języka obcego na wyjeździe pozwala na doszlifowanie zwłaszcza języka mówionego i to w formie mniej formalnej, za to bardziej użytkowej, dzięki czemu jest to zdecydowanie bardziej efektywne. Należy jednak liczyć się z tym, że choć system nauki na takich wyjazdach językowych różni się zasadniczo od tego do jakiego jesteśmy przyzwyczajenie na tradycyjnych kursach, to jednak zajęcia także się odbywają i z koniecznością uczestnictwa w nich należy się liczyć. Pamiętajmy o tym, że taki wyjazd to nie tylko wycieczki i zwiedzanie połączone z elementami języka obcego.

Obozy językowe – jak wybrać

obozy językoweChcąc wyjechać na obóz językowy w pierwszej kolejności musimy znaleźć odpowiednią ofertę. Obecnie na rynku działa wiele firm świadczących tego typu usługi, na co jednak należy zwracać uwagę przy ich wyborze? Po pierwsze i co oczywiste sprawdźmy czy dane firma ma w swojej ofercie kurs interesującego nas języka i czy odbywa się on w miejscu do którego chcielibyśmy wyjechać. Następnie warto sprawdzić jak długo taka firma działa na rynku oraz czy posiada ona jakieś certyfikaty, które poświadczają jakość kształcenia. Warto także sprawdzić jakie opinie ma dana szkoła językowa. Recenzje poprzednich uczestników mogą dużo nam powiedzieć o tym, jak w rzeczywistości wygląda taki obóz językowy. Ostatnią rzeczą jaką warto wziąć pod uwagę jest cena. Często się zdarza, że różnice w cenie za podobną ofertę są dość znaczne dlatego warto dobrze poszukać zanim się na coś zdecydujemy.

Wyjazd na kurs we własnym zakresie

busyNa zagraniczny kurs językowy można także wyjechać we własnym zakresie co pozwoli nieco obniżyć koszty, choć nie zawsze. Pamiętajmy jednak o tym, że wówczas poza zapisaniem się na odpowiedni kurs musimy zatroszczyć się także o kwestie związaną z zakwaterowaniem jak i dojazdem. Jeżeli chodzi o dojazd i oszczędności to zwykle najlepszym rozwiązaniem okazują się busy przynajmniej busy do Anglii, Niemiec czy Francji, to dość korzystna perspektywa pod względem cenowym. Na podstawie strony http://www.gb-trans.pl można zauważyć, że busy polska anglia, czy polska niemcy kursują dość regularnie, a co za tym idzie nie powinno być problemu ze zorganizowaniem dojazdu na określą godzinę, choć zawsze należy uwzględnić konieczność przesiadki już w miejscu docelowym. W praktyce samodzielny dojazd i zakwaterowanie jest może i tańsze, jednak przy tym dość uciążliwe, dlatego zwykle warto jednak poszukać jakiegoś zorganizowanego wyjazdu by tego uniknąć.

Przygotowanie do wyjazdy a sprawy techniczne

walizkiJak do każdego wyjazu tak i do wyjazdu na obóz językowy należy się odpowiednio przygotować przez co rozumiemy konieczność spakowania się. Z wiadomych przyczyn przy wyjeździe za granice rzeczy, które należy zabrać jest zdecydowanie więcej. O czym zatem należy pomyśleć? Po pierwsze odpowiednia walizka. Na stronir http://gala24.pl można znaleźć informację o tym, że inne powinny być walizki do samolotu inne możemy zabrać do autokaru. Nie mniej obecnie najwygodniejsze są walizki na kółkach, a kwestią jaką powinniśmy uwzględnić jest ich rozmiar zwłaszcza, jeśli chodzi o bagaż podręczny. Po drugie za nim przejdziemy do pakowania się, należy przygotować sobie listę wszystkich rzeczy jakie powinniśmy ze sobą zabrać i zgodnie z tą listą należy się spakować. Odhaczanie każdej zapakowanej pozyska, przyspieszy cały proces jak i pomaga uniknąć sytuacji w której o czymś ważnym zapomnieliśmy. Ważne jest jednak to, żeby taką listę przygotować bardzo skrupulatnie. Ostatnią kwestia o jakiej należy pamiętać jest odpowiednia waluta. Obecnie coraz więcej osób za granicą płaci za pośrednictwem kart, gdzie podczas transakcji waluta jest przeliczana po obecnym kursie, jednak, jeśli nie mamy takiej możliwości konieczne jest odwiedzenie kantoru.

Podsumowując

Odpowiednie przygotowanie do wyjazdu na obóz językowy jest równie ważne co i wybranie odpowiedniej oferty takiego wyjazdu. Warto zatem dowiedzieć się na co w obydwu przypadkach należy zwracać uwagę.

1 thought on “Jak przygotować się do wyjazdu na obóz językowy?”

  1. Najważniejsze według mnie jest to, aby odpowiednio wybrać firmę, która taki obóz organizuje. Aby po przyjeździe na miejsce nie okazało się, że nie ma ani noclegu, ani zajęć.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.