Ile kosztuje odzyskiwanie danych?

Niejednemu z nas zapewne zdarzyło się korzystać z urządzenia, którego dysk uległ uszkodzeniu. Doskonale wiemy, że wtedy niemożliwe jest skorzystanie z żadnych funkcji urządzenia. Nie mamy też dostępu do ważnych dla nas plików, dokumentów. Utrata strategicznych i ważnych danych to nie lada kłopot, jednak technika poszła na tyle naprzód, że możemy je odzyskać. 

Nawet z uszkodzonego dysku odzyskamy dane

odzyskiwanie danych z uszkodzonego dyskuUszkodzony dysk to nie lada problem. Każdy, kogo spotkał ten problem, dokładnie wie, o czym mówimy. To jedna z części komputera, której naprawa może skutkować nieodwracalną utratą danych. Dlatego najpierw należy oddać dysk do serwisu komputerowego lub firmy, która zajmuje się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych nośników. Na naszych dyskach najczęściej przechowujemy zdjęcia, filmy, dokumenty i wiele innych niezbędnych nam rzeczy. Utrata którejkolwiek z nich może dla nas skończyć się utratą unikalnych zdjęć lub też straceniem ważnej dokumentacji. W takiej sytuacji nie ma się co bawić w domorosłego informatyka, ale jak najprędzej zanieść dysk do odpowiedniego serwisu. Czas ma znaczenie w przypadku odzyskiwania danych, szczególnie jeśli dysk uległ zalaniu. Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku to dla specjalistów żaden problem. Robią to przy użyciu najlepszego sprzętu i własnej wiedzy. Na efekt ich pracy czeka się średnio tydzień, jednak istnieje możliwość zlecenia usługi błyskawicznej. W tym przypadku, nasz dysk oraz utracone dane, zostają nam zwracane do czterdziestu ośmiu godzin. Z tej usługi najczęściej korzystają ludzie, którzy stracili ważne dokumenty, służące im w pracy, a także studenci, którzy mają w swoich komputerach prace licencjackie, czy magisterskie, a także gigabajty potrzebnych do egzaminów notatek i konspektów. Usługa jest popularna i naszym zdaniem jej popularność będzie rosła, ponieważ na rynku mamy coraz większą ilość sprzętu. A im więcej sprzętu tym więcej jego awarii, nie tylko mechanicznych, ale również tych związanych ze złym użytkowaniem.

Usługa odzyskiwania utraconych danych nie należy do drogich. Płacimy za nią za odzyskany megabajt, lub za całość odzyskanych danych. Co do stawki można też zawsze próbować negocjacji, szczególnie w przypadku, gdy na naszym dysku znajdowało się więcej niż kilka gigabajtów danych. Odzyskiwanie danych jest w stu procentach bezpieczną metoda i z reguły kończy się pełnym sukcesem.