Dokładne oklejanie aut folią

Karoseria każdego samochodu jest stale narażona na działanie negatywnych czynników atmosferycznych i mechanicznych. Nawet jak samochód stoi, to zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury mogą szkodzić powłoce lakierniczej.

Jak ochronić lakier przed zarysowaniami?

oklejanie aut folią warszawaWiele lat temu, usługa zabezpieczania lakieru nie była konieczna, ponieważ stosowane przez producentów motoryzacyjnych lakiery, były trwałe i odporne na uszkodzenia. Wynikało to z tego, że były chemoutwardzane, przez co ich powłoka była twarda. W dzisiejszych czasach, lakiery te zostały zastąpione ekologicznymi na bazie wody, które co prawda dają podobny efekt końcowy, ale za to są znacznie mniej wytrzymałe. To z kolei sprawia, że powłoka lakiernicza jest miękka i szybko na niej pojawiają się zarysowania. Dlatego też konieczne jest jej zabezpieczenie. Najlepszym, nieinwazyjnym sposobem jest oklejanie aut folią Warszawa jest miastem, w którym taką usługę realizuje wiele salonów auto detailingowych. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeżeli chcemy zabezpieczyć lakier, ale nie ingerować w jego strukturę. Folia ppf jest specjalnego rodzaju tworzywem, które wykazuje właściwości samoregulujące pod wpływem ciepła. Oznacza to, że pod wpływem gorącej wody czy też promieni słonecznych, folia może się nieco kurczyć w miejscu przerwania ciągłości na wskutek powstania ryzy. Takie miejsce pozostanie niewidoczne, zatem elekt lustrzanego połysku zostaje zachowany. Zaletą takiej folii, jest możliwość wykonania jej na całym aucie albo na jego częściach.

Z każdym rokiem przybywa właścicieli samochodów, którzy zdecydowali się na wykonanie takiego zabezpieczenia.  Jest ono niewidoczne, ponieważ folia jest bardzo cienka, a poza tym jest bezbarwna, zatem nie wpływa na kolor powłoki lakierniczej.