Dobrej jakości monomery wzmocnią protezę

Z biegiem czasu część osób pozbywa się swojego uzębienia. ma to niestety swoje konsekwencje. W przypadku braku dużej części uzębienia warto pomyśleć do założeniu protezy zębowej. Protezy zębowe skutecznie zastępują uzębienie. Dobrej jakości proteza zębowa nie różni się za bardzo od naturalnego uzębienia. Jest także niezwykle wygodna w codziennym użytkowaniu.

Protezy zębowe wykonane z dobrych monomerów

monomer na płyty protezyZęby z biegiem lat można stracić. Przekonało się o tym wiele osób. Nie ulega wątpliwości, że o zdrowe uzębienie należy właściwie dbać. Używanie dobrej jakości past do zębów, regularne wizyty kontrolne u stomatologa z pewnością sprawią, ze zachowamy swoje naturalne uzębienie na wiele lat aż do późnej starości. Bywa jednak, że konieczne jest zastosowanie protezy zębowej, która zastąpi naturalne uzębienie. Istnieją różne rodzaje protez zębowych. Nie ulega wątpliwości, że dobrej jakości proteza zębowa jest komfortowa w noszeniu. Ma również naturalny wygląd i za bardzo nie różni się od naturalnych zębów. Dobrej jakości proteza zębowa powinna zostać indywidualnie dopasowana do danej osoby. Stomatolodzy polecają w szczególności protezy akrylowe, które charakteryzują się względnie dużą trwałością i wytrzymałością. Należy podkreślić, że płyta protezy akrylowej zawiera resztki monomeru. Monomery to substancje powstające w wyniku polimeryzacji. Dobrej jakości monomer na płyty protezy nie podrażnia śluzówki i nie uczula oraz zapewnia protezie trwałość. Nie ulega wątpliwości, że jest to szczególnie ważna cecha dla wszystkich użytkowników protez. Warto również podkreślić, że o protezy należy odpowiednio dbać na co dzień. Podobnie jak w przypadku naturalnych zębów trzeba je codziennie szczotkować. Na rynku dostępne są specjalne środki do czyszczenia protez zębowych. Warto z nich skorzystać. Częstym problemem jest wypadanie protez. W tym celu można zastosować dobrej jakości klej przeznaczony do protez.

Wiele osób noszenie protezy zębowej utożsamia z utratą komfortu. Nic bardziej mylnego. Obecnie nowoczesne i dobrej jakości protezy zębowe spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Protezy akrylowe są polecane przez większość stomatologów. Są przy tym również stosunkowo tanie, co stanowi ich niewątpliwą zaletę.