Dobre karmy marki Animonda dla kotów

Prawidłowe żywienie, czyli takie, które zaspokaja wszystkie potrzeby pokarmowe kotów, ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia zwierzęcia. Zapotrzebowanie kotów na składniki odżywcze jest uzależnione od wielu czynników, takich jak: wiek, aktywność fizyczna, stan fizjologiczny czy stan zdrowia, co zostało opisane w obowiązujących normach żywieniowych. Nieprawidłowe odżywianie, czyli dieta źle zbilansowana, pożywienie zawierające substancje niepożądane, zanieczyszczenia biologiczne takie jak bakterie, wirusy czy pasożyty.

Warto wybrać karmę Animonda dla kota

karma animonda dla kotaTrzeba podkreślić, że pod względem zawartości substancji odżywczych w diecie zarówno ich nadmiar, jak i niedobór są szkodliwe i mogą prowadzić do różnego rodzaju zaburzeń. Natomiast obecność w pokarmie bakterii, grzybów lub ich toksyn, a także toksyn chemicznych może być przyczyną zatruć, czasem o bardzo ciężkim przebiegu. Warto pamiętać, że część produktów, zjadanych na co dzień przez ludzi, jest szkodliwych dla kotów. Są to np. czosnek, cebula, rodzynki, winogrona, czekolada czy orzechy makadamia, wobec tego należy ich unikać w diecie naszych kocich ulubieńców. Karma Animonda dla kota zawiera składniki dopasowane do diety kotów. Jest to karma mokra, która zapewni kotu zdrowie na długie lata. Dzięki naturalnym składnikom nie wywołuje zapaleń układu pokarmowe i oszczędza naszemu kotu cierpień. Ma wysoką zawartość białka zwierzęcego, którym żywi się kot w naturze. W karmie znajduje się wyselekcjonowane wysokiej jakości mięso. Karmy nie zawierają zbóż, które nie występują w kociej diecie. Nie zawierają sztucznych dodatków ani konserwantów. Bez obaw można podawać karmę Animonda kotom z alergią i problemami z przewodem pokarmowym. Występują w wielu wariantach smakowych, więc na pewno znajdziemy smak idealny dla naszego kota.

Wśród smaków karmy znajdziemy indyka, kurczaka, wołowinę, a także wiele innych. Karma ma bardzo duży procentowy udział mięsa i podrobów w składzie. Zaletą mokrej karmy jest wilgotność zbliżona do naturalnego pokarmu kota oraz często mniejszy stopień przetworzenia połączony z lepszym składem w stosunku do suchej karmy. Kupując kotu karmy najlepszej jakości mamy pewność, że odpowiednio dbamy o jego zdrowie i wygląd sierści.