Do czego stosuje się taśmę polipropylenową?

W niemal każdej gałęzi przemysłu oraz w transporcie stosuje się specjalne taśmy spinające. Są one odpowiednie do wiązania towarów lub zabezpieczania ładunków. Charakteryzuje je wyjątkowa solidność i wytrzymałość. Są niezawodne i dobrze mocują produkty ulokowane na palecie. Czym się wyróżniają i z czego wynika ich popularność?

Zastosowanie taśmy polipropylenowej

taśma polipropylenowaW magazynkach, w halach transportowych czy pakowaniach, wszędzie tam potrzebne są produkty, które pozwolą na ręczne lub maszynowe spinanie towarów. To pozwala na ich bezpieczny transport orz zdecydowanie ułatwia załadunek i rozładunek. Nikt przecież nie będzie nosił pojedynczych opakowań. To zupełnie nieopłacalne i nie ergonomiczne w dobie wózków widłowych. By jednak wszystko pozostało na swoim miejscu, stosuje się specjalne taśmy. Jedną z nich jest taśma polipropylenowa (w skrócie: PP, określana tez jako bandująca), która zasłużenie cieszy się dużym uznaniem i jest bardzo często wybierana. Są różne jej rodzaje. W przypadku taśmy miękkiej włókna klejone są na gorąco, co pozytywnie wpływa na wysoką odporność tworzywa. To sprawia, że taśma jest wytrzymała i można utrzymać stałe jej naprężenie. Do wyboru jest ponadto taśma polipropylenowa tkana, która powstaje poprzez splecenie ze sobą włókien poliestrowych. Jest to jedna z najbardziej trwałych i niezawodnych taśm stosowanych w branży przemysłowej. Nie tylko spaja produkty, ale też skutecznie amortyzuje dynamiczne naprężenia, jaki mogą wystąpić w czasie transportu. Tego rodzaju taśma jest też odporna na działanie czynników atmosferycznych (deszczu, śniegu, mrozu) oraz chemicznych. Z łatwością również dostosowuje się do kształtu ładunku. Jest zatem niezbędna, by móc bezpiecznie przewieźć towar z hurtowni, fabryki lub od producenta do miejsca docelowego – sklepu lub magazynu. Przydaje się w transporcie lądowym, powietrznym i morskim. Można ją kupić w kolorze białym i czarnym, w różnych grubościach i o różnej gramaturze.

Taśmy polipropylenowe znajdują zastosowanie wszędzie tam

, gdzie trzeba spiąć ze sobą większą ilość towaru i bezpiecznie przewieźć je w inne miejsce lub zmagazynować. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż ryzykowanie zniszczonymi produktami, które mogą ulec deformacji w trakcie transportu. Ułatwiają też rozładunek, o ile towar znajduje się na paletach.