Długie gotowe firany

Chcąc udekorować swój dom nowocześnie, a zarazem ładnie warto poświęcić chwilę na wybór firan do każdego pomieszczenia. Niektórzy preferują żaluzję na okno i tak naprawdę zewnątrz nie widać firan w naszym domu, ale wewnątrz już tak. Firany muszę pasować do wystroju pomieszczenia a przede wszystkim rozmiaru okna.

Firana na okno balkonowe

gotowe firany balkonoweNa rynku firan można spotkać się z różnego typy firanami. Począwszy od wielkości, skończywszy na materiale. Lekkie, prześwitujące, bardzo cieniutkie i delikatne firany będą przepuszczać więcej światła. Pokój stanie się optycznie większy. Jeśli chodzi o wielkość firan to oczywiste jest, że firana z okno standardowego nie nada się na okna balkonowe. Okna balkonowe są większe i nie pasuje powiesić tam firany sięgające do połowy okna. Producenci oferują gotowe firany balkonowe. Zaletą ich jest to, iż pasują na każde okno balkonowe, a także jest szeroki wybór co do materiału a przede wszystkim wzornictwa. Gotowe firany balkonowe wykończone koronką cieszą się ogromną popularnością. Koronka dodaje wyjątkowego stylu. Również coraz częściej ludzie chwalą sobie hafty na firanach, które dodają uroku nie tylko firanom ale przy okazji wnętrzom. Zaletą jest również wysoka jakość materiałów wykorzystywana do produkcji firan. Nie dość, że firany wyglądają pięknie, stylowo, to są również bardzo trwałe. Można je prać zwyczajnie w pralce i nie ulegną zniszczeniu. Istnieje również możliwość wyboru kolor, ponieważ mogą być białe, ecru, beżowe. Jednak większość klientów wybiera tradycyjne śnieżnobiałe, ze względu na to, że pasują do każdego wnętrza. Firany bardzo często występują w komplecie z zasłonami. Oczywiście wybór należy do kupujących, bo jednak nie każdy potrzebuje zasłony. Idealne firany balkonowe można dobrać do pomieszczeń urządzonych nowocześnie, ale również do bardziej tradycyjnych. Zaletą gotowych firan o której warto wspomnieć jest łatwość powieszenia zaraz po zakupie, bez przeróbek czy innych trudności.

Firany balkonowe można zakupić w sklepach stacjonarnych, ale również jest bardzo szeroki wybór na internecie. Można wybrać materiał, krój czy nawet wzór znajdujący się na firanie. Firany sprzedaje się na metry, więc wszędzie są podane ceny za metr. Jeden metr firany balkonowej kosztuje między trzydzieści a czterdzieści złoty.