Dlaczego warto wybierać wózki wielofunkcyjne?

Zanim na świat przyjdzie wyczekiwane dziecko, warto wybrać się na większe zakupy. Z pewnością jest wiele rzeczy, które bardzo będą przydatne po narodzinach, a takie zakupy wtedy nie będą już najlepszym pomysłem, ponieważ młodzi rodzice będą mieli bardzo dużo innych rzeczy na głowie. Jedną z bardziej przydatnych rzeczy będzie oczywiście coś, w czym będzie można malucha wygodnie przetransportować, co będzie potrzebne już podczas jazdy ze szpitala do domu.

Zakup wielofunkcyjnego wózka dziecięcego

wózek wielofunkcyjny - bebetto vulcanoDla wielu osób jednym z pierwszych skojarzeń związanych z zajmowaniem się małym dzieckiem jest wózek, w którym takiego malucha się wozi. Jest to skojarzenie jak najbardziej słuszne – taki przedmiot jest niezwykle przydatny. Jakie wózki możemy znaleźć obecnie na rynku? Zasadniczo dzielą się one na dwie kategorie – tzw. gondole oraz wózki spacerowe. Te pierwsze są bardziej zabudowane, a dziecko umieszczone w takim wózku po prostu sobie leży. Spacerówki zaś przeznaczone są dla większych dzieci, którym zapewniają pozycję siedzącą lub ew. leżącą. Z takiego wózka maluch może podziwiać otaczający go świat. Często z posiadaniem dziecka wiążą się więc już co najmniej dwa duże zakupy – oba rodzaje wózków są bardzo przydatne. Do tego trzeba jeszcze mieć fotelik samochodowy. Czy jest jednak konieczne kupowanie tych trzech osobnych rzeczy? Okazuje się, że nie – istnieją bowiem bardziej uniwersalne rozwiązania. Do takich z pewnością należy wózek wielofunkcyjny – bebetto vulcano należy do jednych z częściej wybieranych przez rodziców modeli. Zapewnia on bowiem zarówno wózek – gondolę, jak również spacerówkę. Dzięki takiemu zakupowi nie trzeba będzie kupować dwóch różnych wózków, które dodatkowo zajmowałyby dość sporo miejsca. Jest więc to rozwiązanie bardzo wygodne oraz praktyczne.

Oba rodzaje wózków są bardzo przydatne. Gondola doskonale sprawdzi się przy mniejszych dzieciach, ponieważ zapewnia dobrą ochronę. Jednak kiedy dziecko nieco podrośnie, warto mu zapewnić jeszcze więcej wrażeń ze spacerów – podziwianie otaczającego świata ze spacerówki może być dla dziecka bardzo ciekawym doświadczeniem. Na szczęście wcale nie trzeba kupować dwóch osobnych wózków – wystarczy znaleźć dobry wielofunkcyjny model, który może się okazać bardzo dobrym zakupem.