Czym są eko pojemniki na żywność?

Już od wielu lat z rynku są wycofywane plastikowe opakowania, których jest nieograniczona ilość. Znajdziemy je niemalże w każdej kategorii produktów spożywczych, gdyż są praktyczne i lekkie, ale już niekoniecznie ekologiczne.

Jak wygląda ekologiczny pojemnik?

eko pojemniki na żywnośćJeszcze kilkanaście lat temu, chyba nikt nie przypuszczał, że żywność może być pakowana w inne pojemniki niż plastikowe, gdyż stosowane były niemalże w każdej branży. Dziś wiemy, że są one szkodliwe, dlatego też są zastępowane ekologicznymi. Jak sama nazwa wskazuje, są one wykonane z materiałów biodegradowalnych, które nie są szkodliwe dla środowiska. Najczęściej jest to tektura pochodząca z recyklingu, trzcina cukrowa czy drewna. Eko pojemniki na żywność są całkowicie bezpieczne dla produktów w nich przechowywanych i nie wchodzą z nimi w reakcje.  Co prawda są nieco droższe niż plastikowe, ale za to są bezpieczne dla środowiska i tak samo praktyczne co plastikowe. Możemy je kupić w hurtowniach opakowań lub też w internecie w przystępnych cenach, pod warunkiem zakupu dużej ilości za jednym razem. Jest to oferta kierowana, przede wszystkim, do przedsiębiorców, którzy zużywają je w dużych ilościach. W sprzedaży są dostępne pojemniki w różnych kształtach, wielkościach i pojemnościach, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do konkretnego dania. Opakowania przeważnie mają pokrywki, które chronią zawartość przed rozlaniem czy wypadnięciem. Są bardzo lekkie i odporne na działanie wilgoci, dzięki czemu sprawdzą się przy płynach.

Mogłoby się wydawać, że poza plastikiem i papierem, nie można stosować innych materiałów na pojemniki na żywność, a jednak czas pokazał, że można i jest całkiem sporo możliwości. W zależności od rodzaju i materiału z jakiego są wykonane, różnią się też ceną.