Czym są chipy do rowerów?

Rowery elektryczne, nazywane też e – rowerami, to nowatorskie pojazdy, wykazujące szereg cech, nieosiągalnych dla innych jednośladów. Sercem pojazdu jest oczywiście silnik, najczęściej firmy Bosch. Wspomaganie silnika zapewnia pojemna bateria. Silnik wspomagany baterią pozwala rowerowi na rozwinięcie dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę. To sporo i jest to maksymalna wartość, z jaką mogą poruszać się rowery elektryczne.

Chipy do rowerów Boscha 

chip do roweru boschKażdy rower elektryczny, posiada blokadę, która uniemożliwia rozwinięcie prędkości większej od dwudziestu pięciu kilometrów. Jednak istnieją sposoby, które tuningują nasz rower i pozwalają mu stać się demonem szybkości. Chipy, jakie możemy zakupić w sklepach internetowych, są modułem, który niejako zdejmuje ogranicznik szybkości. Chip do roweru Bosch, pozwala na zwiększenie maksymalnej prędkości o sto procent. Z dwudziestu pięciu, do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. To niesamowity przeskok, który zapewni skok adrenaliny każdemu miłośnikowi prędkości. Przypominamy jednak, że w Polsce jazda, w ten sposób stuningowanym rowerem, jest zakazana prawem. Dlatego chipy są rozwiązaniem dla osób jeżdżących po specjalnie do tego przygotowanych torach oraz tych, którzy biorą udział w wyścigach rowerów elektrycznych. Koszt oryginalnego modułu, kompatybilnego z rowerem Bosch, to kwota rzędu sześciuset, może siedmiuset złotych. Jednak za takie akcesoria warto zapłacić. Jazda na dobrym rowerze, z tak dużą prędkością to wielka frajda, szczególnie, gdy możemy się ścigać na przystosowanych do tego torach. Chip jest bardzo łatwy w montażu i sam się programuje. Pokazuje nam naszą aktualną prędkość oraz przebyty dystans. Dobre chipy są godne polecenia i warte uwagi, dlatego jeżeli ktoś jeszcze ma niedosyt wiedzy na ich temat – zapraszam do pogłębiania swojej wiedzy. 

Rowery elektryczne to pojazdy, które są stworzone do szybkiej jazdy, dlatego zainstalowany chip, może nam wydatnie ukazać jego pełne walory. Trzeba mieć sporo inwencji, by wymyślić tak małe, a jednocześnie tak sprytne urządzenie, które całkowicie odmienia oblicze roweru elektrycznego. Jazda z prędkością pięćdziesięciu kilometrów na godzinę zapewnia nie tylko adrenalinę, ale wielką przyjemność, szczególnie amatorom mocnych wrażeń.