Czy warto zamówić szafę na wymiar?

Za cztery miesiące bierzemy ślub z narzeczonym, więc jeszcze przed tym terminem chcieliśmy się przeprowadzić do nowego mieszkania. W związku z tym, że chcieliśmy na całej ścianie mieć dużą szafę, lecz w stacjonarnych sklepach nie znaleźliśmy nic, co by się nam podobało. Zdecydowaliśmy się na całkiem inną opcję.

Zamówiliśmy szafę na wymiar

szafy na wymiar bielskoNajlepszym rozwiązaniem było dla nas wykonanie szafy na wymiar bielsko posiada sporo sklepów meblowych, które spełniłyby nasze pomysły. Jednak my w końcu poszliśmy do znajomego, który prowadzi swój sklep oraz posiada zrobić cuda z drewna. Porozmawialiśmy z nim i bez problemu zgodził się, żeby wykonać dla nas niestandardowe zamówienie. Uważam, że bardzo dobrze, iż istnieje możliwość wykonania szaf na wymiar, ponieważ jeśli ktoś znajdzie się w takiej sytuacji jak my, czyli nic nie będzie mu się podobało w sklepie albo wymiarowo nie będzie w stanie nic znaleźć to zawsze ma inną opcję. Skoro już robiliśmy na zamówienie to postanowiliśmy, żeby szafa była wykonana z ciemnego drewna. Nie chcieliśmy mieć dużo półek tylko mieć sporą przestrzeń, żeby móc powiesić ubrania swobodnie na wieszakach, aby się nie gniotły. W jakiś programie widziałam garderobę zrobioną w takim stylu i ludzie sobie chwalili takie rozwiązanie, które i nam się podobało. Cena oczywiście zależna będzie od tego, jaki bardzo nasz pomysł jest skomplikowany oraz z jakiego drewna byśmy chcieli szafę. Ponadto sądzę, że stawki będą również różniły się między miejscowościami, w końcu zależne jest to od ilości mieszkańców. Dodatkowym atutem w takiej sytuacji jest to, że możemy tak zaplanować szafę, jak chcemy pod kątem funkcjonalność czy też praktyczność. Z całą pewnością jest dłuższy czas oczekiwania na szafę na wymiar niż jak pojedzie się do sklepu i dokona zakupu, ale kiedy chcemy, żeby szafa została wykonana na wymiar to można wykazać się większą swobodą. 

W sytuacji kiedy decydujecie się tak jak my na zakup mebli na wymiar na zamówienie musice mieć świadomość, że jest to zakup na dłuższe lata, a nie tylko na chwilkę. Zdecydowanie zapłacicie więcej niż w sklepie, ale mimo to uważam, że jest to lepsza opcja. Dlaczego? W sytuacji kiedy nie możecie znaleźć tego co potrzebujecie bądź wymiary wam nie odpowiadają albo nawet jeśli wolicie mieć coś oryginalnego w domu niż to, co inni dostaną w każdym sklepie.