Czy warto korzystać ze zorganizowanych spływów kajakowych?

Zorganizowane spływy kajakowe są polecane szczególnie tym turystom, którzy cenią sobie wygodę i planują każdy swój dzień. Natomiast wypożyczalnia kajaków jest rozwiązaniem idealnym dla doświadczonych kajakarzy, którzy doskonale wiedzą jak samodzielnie odbyć spływ kajakowy. Spływy kajakowe organizowane są zarówno dla osób prywatnych, ale także dla firm, które chcą zabrać swoich pracowników na zasłużony odpoczynek na jeziorze lub rzece.

Spływy kajakowe dla firm i osób prywatnych

spływy kajakowe krutyniaSpływy kajakiem dla firm to imprezy organizowane na zamówienie, w których możemy zaplanować sobie dowolny program, a także udać się na dowolny fragment rzeki. Jest to propozycja szczególnie dla dużych grup i są to imprezy, które dopasowane są do oczekiwań grupy, aby wszystko było dopasowane do liczebności osób, a także czasu, jakim dysponujemy. Możemy wybrać sobie, że chcemy pływać po rzece przez około 4 godziny, a następnie udać się na imprezę przy ognisku. W przypadku zorganizowanych imprez firmowych na kajakach będziemy mieli zagwarantowane przede wszystkim szkolenie dla nowych osób, a także zagwarantowane ubezpieczenie. Będziemy mogli również liczyć na wszystkie formalne wymogi, które zagwarantuje nam organizator. 20 osób to minimalna liczba uczestników, gdy chcemy zorganizować firmowe spływy kajakowe Krutynia to miejscowość, gdzie możemy zorganizować spływ kajakowy trwające jeden dzień lub weekend albo nawet cały tydzień. Jak dokonać rezerwacji spływu kajakowego? Najczęściej firmy, które oferują organizacji spływów kajakowych posiadają własny formularz rezerwacji, gdzie zamawiamy termin, a także rodzaj spływu. Następnie, gdy otrzymamy potwierdzenie, iż termin jest wolny to wpłacamy zaliczkę i już pozostaje nam tylko przyjechać na spływ w umówionym terminie. Dla bardziej doświadczonych osób dobrym rozwiązaniem są indywidualne spływy kajakowe, które organizujemy we własnym gronie i sami decydujemy, ile kilometrów dziennie pokonamy na rzece.

Kajaki możemy wtedy wynająć w dowolnej wypożyczalni i umówić się na konkretny odbiór w wyznaczonym miejscu. Musimy wtedy posiadać przynajmniej minimalny doświadczenie, aby potrafić zapakować kajaki na auto, a także ustalić trasę, którą będziemy płynąć. Wypożyczalnie kajaków wynajmują je zarówno osobom w bardzo małym gronie, a nawet klientom płynącym samotnie, ale zawsze lepiej jest płynąć w grupie znajomych lub w rodzinnym gronie.