Czy posiadać ogrodowe przedłużacze?

Posiadacze ogrodów na pewno zgodzą się ze mną, że posługiwanie się sprzętami elektrycznymi w ogrodzie nie jest łatwe. Zwłaszcza, jeśli ogród mamy ogromny, a odległość do najbliższego gniazdka to kilkanaście lub kilkadziesiąt metrów. Takie ułożenie potrafi przysporzyć niemały zawrót głowy i doprowadzić do białej gorączki nawet najbardziej wprawionego ogrodnika. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Jakie rozwiązanie zastosować?

Zalety ogrodowych przedłużaczy

ogrodowy przedłużaczKiedyś sama wpadłam na pomysł, aby podłączyć do siebie kilka przedłużaczy i w ten sposób uzyskać jeden, długi przedłużacz, dzięki, któremu z łatwością sięgnę, gdzie tylko będę mogła. Do akcji wkroczył mój mąż, który w dość jednoznaczny sposób wytłumaczył mi, jak słaby był ten pomysł. Oboje szukaliśmy jakiegoś rozwiązania, a jedyne co nam przychodziło do głowy to ogrodowy przedłużacz. W domu nie posiadaliśmy ani jednej sztuki takiego przedłużacza i właściwie nawet nie wiedzieliśmy, jaki mielibyśmy wybrać. Z tego też powodu postanowiliśmy początkowo poczytać nieco na ten temat w Internecie. Wyszukiwarka internetowa wyświetliła nam cały szereg stron dotyczących tego tematu. Okazało się, że rynek jest pełen tego typu produktów, a producenci mają do zaoferowania najróżniejsze rodzaje. My zdecydowaliśmy się na ogrodowy przedłużacz, który ma kilka, a dokładnie cztery gniazdka na swoim „panelu”. Dzięki temu mogliśmy podłączyć kilka urządzeń do jednego przedłużacza. Ten fakt pomaga zapobiec ogromnej ilości kabli, która mogłaby się zaplątać między nogami i doprowadzić do upadku. W markecie ogrodniczym dowiedzieliśmy się, że ten produkt, jakim jest zakupiony przez nas ogrodowy przedłużacz jest znacznie bardziej odporny na warunki atmosferyczne, niż tradycyjne przedłużacze, które kupujemy do naszych mieszkań. Okazało się, że cena wybranego przedłużacza również nie była wysoka. Te argumenty sprawiły, że ogrodowy przedłużacz pojawił się w naszym gospodarstwie domowym już kilka godzin później.

Przyznać muszę, że ten zakup okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie tylko ułatwił mi pracę, ale okazało się, że także mąż wykorzystuje go podczas prac mechanicznych w garażu i dzięki niemu rozwija swoje zainteresowania. Jestem zadowolona z wybranego przez nas przedłużacza, a zwłaszcza z faktu, że służy on nam już dobre kilka lat i nie zanosi się na to, abyśmy musieli wymieniać go na nowszy, lepszy model. Mogę z czystym sumieniem polecić każdemu ten zakup!