Czy klimatyzacje są dobre dla alergików?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup klimatyzatorów, które nie tylko wyznaczają pożądaną przez nas temperaturę powietrza, ale również posiadają o wiele więcej opcji oraz funkcji, które jednak nie wszystkim są niestety znane. Odpowiednio dobrany klimatyzator może mieć zbawienny wpływ nie tylko na nasz komfort życia, ale również na nasze zdrowie. Jak funkcje dodatkowe posiadają klimatyzatory i dlaczego mogę one pomóc w walce z alergią? 

Zbawienny wpływ klimatyzacji dla alergików 

klimatyzacja ToruńSama jeszcze do niedawna nie miałam większego pojęcia na temat klimatyzacji. Znane mi były jedynie pewne bazowe fakty na temat tego urządzenia, które ograniczały się głownie do tego, że jego podstawową funkcją jest obniżanie temperatury w pomieszczeniach. Z racji tego, że jestem alergiczką w okresie wiosennym, kiedy to wszystkie rośliny zaczynają kwitnąć i pylić, mój stan zdrowia ulegał znacznemu pogorszeniu. Cierpiałam wówczas na katar sienny, który znacznie utrudniał mi codzienne funkcjonowanie. Z tego też powodu zaczęłam szukać jakiś alternatywnych rozwiązań, które mogłyby mi pomóc. Pewnego dnia za sprawą zupełnego przypadku mój wzrok przykuła reklama  klimatyzacja Toruń, która w swoim haśle reklamowym wspominała m.in. o tym, że klimatyzacja dobrze wpływa na alergików. Zaintrygowana ową rewelacją, jeszcze tego dnia zaczęłam szukać w internecie informacji, które mogłyby potwierdzić tą tezę. Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu hasło z reklamy okazało się prawdziwe. Klimatyzatory nie tylko pozwalają nam dostosowywać temperaturę powietrza, ale posiadają jeszcze wiele innych funkcji m.in. ogrzewania, chłodzenia, ale także nawilżania i osuszania. Ponadto okazało się, że urządzenia te wyposażone są w specjalistyczne filtry, które oczyszczają ze wszelkich zanieczyszczeń, w tym kurzy i pyłku, które to wzmagały moje uczulenie.

Po zweryfikowaniu swej wiedzy zdecydowałam się na zakup klimatyzatora naściennego, który nie zajmuje sporo miejsca (wisi na ścianie w salonie), ponadto jest także cichy i nieuciążliwy. Mogę nim sterować za pomocą pilota, co jest bardzo wygodne. Najważniejszym plusem zakupionego przeze mnie sprzętu jest jednak to, że dba on o moje zdrowie i filtruje powietrze, które wolne jest od wszelkich zanieczyszczeń. Będąc w domu nie muszę więc już wdychać drażniących mnie pyłków czy kurzu, dzięki czemu czuję się o wiele lepiej.