Co warto wiedzieć przed wynajęciem kontenera?

Wynajęcie kontenera na odpady budowlane jest obecnie najlepszym i najwygodniejszym sposobem na pozbycie się odpadów budowlanych. Jest to również najszybsze rozwiązanie, aby pozbyć się odpadów poremontowych, a także starych mebli czy różnych innych odpadów wielkogabarytowych. Wystarczy, że znajdziemy firmę oferującą takie usługi w naszej okolicy i możemy w ciągu jednego dnia pozbyć się wszelkiego gruzu z podwórka albo też wynająć kontener pod remont.

Jaki kontener najlepiej wybrać na gruz?

kontener na odpady budowlane wrocławKiedy zdecydujemy się już na wybór odpowiedniej firmy oferującej na wynajęcie kontenerów na odpady budowlane, to przyszedł czas na ustalenie wielkości pojemnika, a także wyboru jego rodzaju. Firma, która będzie nam wypożyczać taki kontener musi dokładnie wiedzieć czy będzie on przeznaczony na czysty gruz czy też może na odpady zmieszane albo inne odpady takie jak ziemia. Bardzo ważne jest to, aby już na samym początku ustalić, jakiej wielkości chcemy wypożyczyć kontener na odpady budowlane Wrocław jest miastem, w którym wynajmiemy zarówno małe kontenery o wielkości 2 m sześciennych, ale również bardzo duże o wielkości nawet 10 m sześciennych. Cena uzależniona jest głównie od wielkości pojemnika oraz wagi i załadunku. Dlatego najlepszym wyborem jest zawsze wybranie najmniejszego pojemnika, ale jednak musimy pamiętać o tym, żeby był on na tyle duży, aby pomieścić wszystkie odpady, które powstaną podczas remontu. Warto w przypadku gdy korzystamy z takiej usługi pierwszy raz skontaktować się z pracownikiem wynajmującym kontenery na odpady budowlane, aby doradził nam jakiej wielkości kontener najlepiej wybrać. Musimy również zdecydować się czy wybierzemy kontener otwarty lub zamykamy. Dla ekip remontowych oraz budowlanych zdecydowanie wygodniejsze są kontenery otwarte, gdzie można do pojemnika wrzucać wszystkie odpady wielkomateriałowe. Jednak w przypadku gdy postawimy kontener na dworze, to musimy pamiętać, aby go wynająć z pokrywą, żeby nie napadał nam deszcz.

Ile czasu będziemy czekać na wynajęcie odpowiedniego kontenera? Najczęściej taka usługa realizowana może być już tego samego dnia, ale na początku musimy ustalić z firmą, która oferuje takie usługi czy będziemy kontener od razu napełniać czy też może ma pozostać w miejscu na kilka dni. W niektórych przypadkach będziemy potrzebować, zdobyć odpowiednie zezwolenia, aby móc postawić kontener na ulicy lub w innym miejscu na terenie urzędu gminy lub miasta.